Ana Sayfa Haberler Birleşik Krallık’ın Yeni Nesil Destek Gemilerini Navantia’nın İçinde Yer Aldığı Team Resolute İnşa Edecek

Birleşik Krallık’ın Yeni Nesil Destek Gemilerini Navantia’nın İçinde Yer Aldığı Team Resolute İnşa Edecek

Birleşik Krallık Kraliyet Yardımcı Filosu’nda (Royal Fleet Auxiliary/ RFA) görev yapacak üç destek gemisini, BMT, Harland & Wolff ve Navantia UK firmalarından oluşan Team Resolute inşa edecek. Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı, yürütülen ihaleyi Team Resolute’un kazandığını, 16 Kasım’da duyurdu. Toplam bedeli 1,6 milyar sterlini bulacak sözleşmenin yürürlüğe girmesi ise ülkenin hazinesinin ve ilgili bakanlıklarının onayından sonra gerçekleşecek.

Birleşik Krallık Deniz Kuvvetlerinin uçak gemileri, muhripleri ve fırkateynlerine; mühimmat ve erzak sağlayacak gemiler, 216 m uzunluğunda olacak. Gemilerin inşasıyla ilgili çalışmalar Birleşik Krallık’ta ve İspanya’da gerçekleştirilecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.