Ana Sayfa Haberler ASELSAN Sivas ve BİTES, Yerli ve Milli Arttırılmış Gerçeklik Gözlüğü için El Sıkıştı

ASELSAN Sivas ve BİTES, Yerli ve Milli Arttırılmış Gerçeklik Gözlüğü için El Sıkıştı

ASELSAN Sivas ve BİTES, “Geleceğin Askeri” konseptini destekleyecek şekilde, Yerli ve Milli Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü geliştirme çalışmaları için güçlerini birleştirdi. ASELSAN Sivas Genel Müdürü Murat Şahin ve BİTES Genel Müdür Yardımcısı Erinç Albayrak, Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik güçlerinin muharebe sahasındaki ihtiyaçlarını karşılayacak bir artırılmış gerçeklik gözlüğü geliştirilmesine yönelik ortak çalışmalar yürütmek için bir protokol imzaladılar. İmzalar, 19 Ekim’de, Ankara’da gerçekleştirilen International Future Soldier Conference (Uluslararası Geleceğin Askeri Konferansı) sırasında düzenlenen törende atıldı.

Protokol kapsamında; ASELSAN Sivas, optik, elektronik ve optomekanik bileşenlerin tasarım ve üretimini, BİTES ise artırılmış gerçeklik yazılım geliştirme çalışmalarını yürütecek. Geliştirilen ürün, ilk aşamada, aşağıdaki özelliklere sahip olacak:

  • Harici sensör ve kameralarla birlikte çalışabilirlik
  • Geniş bakış açısı (field of view / FoV)
  • 5G, LTE ve Wi-Fi desteği
  • Çevresel koşullara uygunluk
  • Askeri operasyonlarda kullanılabilirlik

Firmalar, sonraki aşamalarda, global pazarlarda rekabet etmek için ileri faz çalışmalar da gerçekleştirecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.