Ana Sayfa Haberler BİTES, Bilişim 500’de, En Hızlı Büyüyen Şirket Oldu

BİTES, Bilişim 500’de, En Hızlı Büyüyen Şirket Oldu

BİTES, Bilişim 500 araştırmasının sonuçlarına göre, “En Hızlı Büyüyen Şirketler” kategorisinde 1. sırada yer alarak zirvenin sahibi oldu.

Bu yıl 22’ncisi gerçekleştirilen araştırmanın sonuçları, 8 Eylül’de gerçekleştirilen ödül töreni ile birlikte açıklandı. BİTES adına ödülü Genel Müdür Uğur Coşkun aldı.

BİTES, “En Hızlı Büyüyen Şirketler” kategorisinin haricinde, Bilişim 500’ün kapsamındaki 4 ayrı kategoride daha yükselişini sürdürdü. Firma, 2020 satış gelirleri üzerinden hazırlanan Bilişim 500 genel sıralamasında, bir önceki yıla göre 150 sıra birden yükselerek 188. sıraya ulaştı. “Türkiye Merkezli Üretici” genel kategorisinde 68 basamak yükselerek 24. sıraya ve “Yazılım” kategorisinde 50 basamak yükselerek 65. sıraya yerleşti. BİTES, “Sektörel Yazılım-Savunma” kategorisinde ise 10. sıradan 6. sıraya yükseldi. Firma böylece, bir önceki araştırma sonuçlarına göre toplam 5 ayrı kategoride başarılı bir ilerleme kaydetmiş oldu.

BİTES tarafından konu ile ilgili yayınlanan basın bülteninde, firmanın faaliyetleri ve gelecek hedefleri hakkında şu ifadelere yer verildi: “Dijital dönüşüm ve milli teknoloji hamlesine öncülük eden şirketlerden biri olmak adına, dünya ile eş zamanlı olarak geliştirilen teknolojilerle ‘Karma Gerçeklik, Artırılmış Gerçeklik, Yapay Zekâ, Simülasyon ve Modelleme, Aviyonik Yazılımlar ile Bulut Teknolojileri’ alanlarında fark yaratıyor. Azmi ve tüm heyecanıyla çalışmalarına hızla devam ederken, her yıl belirlediği hedeflerine ulaşarak başarılarına yenisini ekliyor.  Gelecek yıllarda; ülke ekonomisine katma değer sağlayacak yenilikçi teknoloji odaklı ürün geliştirme çalışmalarında, başarılarını kendi alanında global lige taşımayı hedefliyor.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.