Ana Sayfa Manşet BİTES, Fuarcılık Dünyasının Metaverse’e Açılan Kapısı XperExpo ile Sektörde Öncü Olmaya Devam Ediyor

BİTES, Fuarcılık Dünyasının Metaverse’e Açılan Kapısı XperExpo ile Sektörde Öncü Olmaya Devam Ediyor

BİTES’in geliştirme faaliyetlerine 2019 yılında başladığı 3B sanal etkinlik uygulaması XperExpo, dijital dünya olarak bilinen Metaverse evrenine yeni bir boyut kazandırdı. XperExpo ile etkinlikler, hibrit ve sanal seçenekleriyle sanal (dijital) ortama taşındı. Fuarcılıkta yenilikler dünyasının kapılarını aralayan ve Türkiye’nin savunma ve havacılık alanındaki ürünlerini, sanal ortamda, mekân ve zamandan bağımsız olarak sergilenmesine imkân sağlayan XperExpo ile en yeni ve teknolojik ürünler, SAHA EXPO 2022’nin Metaverse ayağında ilgilileriyle buluşuyor.

BİTES’in geliştirdiği XperExpo, etkinlikleri ve fuarları sanal ortama taşıyan bir yazılım çözümü olarak öne çıkıyor.

XperExpo ile Sanal Dünyanın Kapılarını Aralayın

BİTES’in geliştirdiği XperExpo, etkinlikleri ve fuarları sanal ortama taşıyan bir yazılım çözümü olarak öne çıkıyor. Merak uyandıran Metaverse kavramını Türkiye’ye tanıtan öncü platform olan XperExpo, kurumları da Metaverse dünyasına taşıyor. Gerçekçi animasyonlar ve alan tasarımlarıyla XperExpo, firmalar için Metaverse evreninin önde gelen aracı olmayı hedefliyor.

XperExpo; toplantı, etkinlik, konferans, fuar, festival, okul, showroom, sanat galerisi ve daha birçok kurumsal ortamı sanal dünyaya taşıyor. XperExpo, Metaverse platformunda dünyanın en ileri gelen 3 boyutlu (3B) avatar uygulaması “Ready Player Me” ile kurduğu iş birliği sayesinde kullanıcılarına, kendi dijital ikizleri kadar gerçekçi ve kullanıcıların hayal güçleri ile doğru orantılı fütüristik avatarlarıyla dolaşım imkânı sunuyor.

XperExpo ile küresel rekabete hazır seviyede gerçekçilik, maliyet etkinlik, yenilikçilik ve ulaşılabilirlik vadeden BİTES, bu alanda küresel bir oyuncu olmak için son hazırlıklarını yapıyor.

Sanal etkinlik platformu XperExpo: 3B modeller, görseller ve animasyonlar ile katılımcı firmaların fuar deneyimlerinde yeni bir sayfa açıyor.

XperExpo ile Fuarlar Daha Pratik, Etkili ve Ulaşılabilir!

Sanal etkinlik platformu XperExpo: 3B modeller, görseller ve animasyonlar ile katılımcı firmaların fuar deneyimlerinde yeni bir sayfa açıyor. Aynı zamanda delegasyonların ve yabancı katılımcıların da uzaktan erişimine olanak sağlıyor. Geliştirilmiş dil seçenekleriyle sanal fuarlar, uluslararası platformlarda etkin bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Katılımcı firmalar, XperExpo ile kendi 3B firma alanlarını tasarlayabiliyor; ürünlerinin 2B ve 3B hâllerini, 3B firma alanlarında sergileme ve tanıtabilme imkânına sahip oluyor. Ziyaretçiler ise firmaların ürünlerini interaktif bir şekilde inceleyebilme ve ürünler hakkında canlı olarak detaylı bilgi alabilme şansı yakalıyor.

XperExpo ile sektör temsilcileri, sistem içerisinde düzenlenen oturumlarda ilgili konularda konuşma yapabiliyor.

Katılımcılara, ilgi duydukları sektörlerin temsilcileriyle tanışma fırsatı da sunan XperExpo, fuarcılık dünyasına yenilikçi bir bakış açısı kazandırıyor. Birbirleriyle eşleşen sektör paydaşları, sistem üzerinden fiziki ve sanal fuarlar için B2B eşleşmelerini gerçekleştirebiliyor.

Sektör temsilcileri, sistem içerisinde düzenlenen oturumlarda, ilgili konularda konuşma yapabiliyor. Aynı zamanda firmalar, ürün tanıtım oturumlarında yeni çıkacak ürünlerini ziyaretçilere tanıtabiliyor.

XperExpo operasyon ekibi ise anlık destek imkânıyla kullanıcıları fuar süresince yalnız bırakmıyor ve olası teknik problemler en kısa sürede çözüme kavuşturuluyor.

BİTES tarafından geliştirilen yerli ve millî video konferans sistemi BizBize ile XperExpo’da birebir görüşmeler ve çevrim içi konferanslar düzenlenebiliyor. Firma alanlarına gelen ziyaretçiler, firmaların sanal fuar toplantı sorumlularına toplantı talebinde bulunabiliyor. Yine BizBize üzerinden webinarlar düzenlenebiliyor ve ürün tanıtım oturumları gerçekleştirilebiliyor.

XperExpo BizBize ile Fark Yaratıyor

BİTES tarafından geliştirilen yerli ve millî video konferans sistemi BizBize ile XperExpo’da birebir görüşmeler ve çevrim içi konferanslar düzenlenebiliyor. Firma alanlarına gelen ziyaretçiler, firmaların sanal fuar toplantı sorumlularına toplantı talebinde bulunabiliyor. Yine BizBize üzerinden webinarlar düzenlenebiliyor ve ürün tanıtım oturumları gerçekleştirilebiliyor.

Her yıl kendini yenileyerek ilerleyen XperExpo, SAHA EXPO 2022’yi, Metaverse evrenine taşıyor.

XperExpo ile SAHA EXPO Bir Kez Daha Dijital Ortamda!

Türkiye’nin sayılı 3B sanal etkinlik uygulamalarından olan XperExpo, pandemi nedeniyle fiziki ortamda düzenlenemeyen SAHA EXPO 2020’yi dijital ortama taşımıştı. Yurt içinde ve dışında yeni fırsatlar için kapılar açan XperExpo, Türkiye’den ve dünyadan binlerce sektör profesyonelini bir araya getirdi. Fuara, 291 firma ve 902 firma personeli katıldı.

2021 yılında düzenlenen SAHA EXPO hibrit fuarının sanal safhası ise 3 ay boyunca ilgililerin beğenisine sunuldu. Sanal fuara katılan 400’ü aşkın firma tarafından, 500’ün üzerinde 3B ürün sergilendi.

Her yıl kendini yenileyerek ilerleyen XperExpo, SAHA EXPO 2022’yi, bu kez de Metaverse evrenine taşıyor. 25-28 Ekim tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi’nde fiziki olarak gerçekleştirilen fuar, 1 Kasım 2022 ile 1 Şubat 2023 tarihleri arasında da sanal olarak düzenlenecek. 3 ay boyunca katılımcılara ve ziyaretçilere açık olacak sanal fuarda, Türkiye’nin lider firmaları yer alacak. Toplamda 700 firma ve 10.000 firma personelinin katılımının beklendiği SAHA EXPO’nun Metaverse ayağına, fiziki fuara katılamayan global firma, delegasyon ve ziyaretçilerinin yüksek katılım göstermesi bekleniyor.

SAHA EXPO 2022’yi ziyaret etmek isteyenler, 1 Ekim 2022 tarihi itibarıyla “www.xperexpo.com” adresinden ücretsiz kayıt yaptırarak sanal fuarın tüm özelliklerini deneyimleme imkânı bulacak.

Katılımcı firmalar ise firma yönetim paneli üzerinden detaylı istatistik ve raporlama özelliklerinin yer aldığı sayfalara ulaşabilecek. Firma yetkilileri, hangi kullanıcının hangi firmanın standını kaç kere ziyaret ettiğini, ne kadar süre kaldığını ve en çok hangi ürünün talep gördüğünü de yönetim panelleri üzerinden görebilecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.