Ana Sayfa Manşet BİTES, Metaverse Teknolojisini Kullanan SAHA EXPO’da, Hem Ev Sahibi Hem Katılımcı Oldu

BİTES, Metaverse Teknolojisini Kullanan SAHA EXPO’da, Hem Ev Sahibi Hem Katılımcı Oldu

SAHA EXPO 2022’nin fiziksel ayağında, 3 farklı konumdaki stantlarında ürün ailesini katılımcılarla buluşturan BİTES, XperExpo ile SAHA EXPO’nun Metaverse ayağına da ev sahipliği yapıyor. Fuar organizasyonu tarafından “Savunma ve Havacılıkta Dünyanın İlk Metaverse Fuarı” olarak nitelendirilen SAHA EXPO 2022’nin, 1 Kasım 2022 – 1 Şubat 2023 tarihleri arasında devam eden Metaverse ayağı, BİTES’in XperExpo platformundan güç alıyor. Firma, Zırh Ötesi Görüş Sistemi’ni ise ilk defa SAHA EXPO’da sergiledi.

Zırh Ötesi Görüş Sistemi

Zırh Ötesi Görüş Sistemi, Envantere Girmeye Hazırlanıyor

Özellikle kara araçlarına yönelik artırılmış gerçeklik tabanlı bir çözüm olan Zırh Ötesi Görüş Sistemi, SAHA EXPO’da, Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine girmeye hazır bir sistem olarak sergilendi. Sistemin özellikleri şöyle sıralanıyor:

  • 360° Geliştirilmiş Yakın Mesafe Gözetleme Sistemi’nden alınan görüntüleri, kullanıcının bakış açısına göre gösteriyor.
  • Kullanıcıyı retina taraması ile tanıyarak yetki seviyesine göre erişim sağlıyor.
  • Araç kontrol sisteminden alınan hız, yakıt seviyesi ve motor sıcaklığı gibi teknik verileri kullanıcıya ileterek aracın durumuna hâkim olunmasını sağlıyor.
  • Coğrafi bilgi sistemlerinden alınan bilgileri, 360° görüntünün üzerinde ve gerçek konumunda göstererek durumsal farkındalığı arttırıyor.
  • Komuta kontrol sistemlerinden gelen harekât planını, güzergâh bilgisini ve dost/düşman unsurlara ait bilgileri, 360° Geliştirilmiş Yakın Mesafe Gözetleme Sistemi görüntüsünün üzerinde kullanıcıya gösteriyor.
  • Araçtaki silah ve gözetleme sistemlerinin gündüz ve gece kamera görüntülerini gösterebiliyor.

SAHA EXPO’da sergilenen sistem, ticari kameralarla donatılmıştı. BİTES böylece, sistemin, farklı kameralarla çalışabildiğini gösterdi.

BİTES, BMC ile KİRPİ araçlarına ATOK sisteminin entegrasyonunu konu alan sözleşmeyi imzaladı.

SAHA EXPO’da İmzalanan Yeni İş Birliği ile ATOK Seri Üretime Geçiyor

BİTES, SAHA EXPO 2022’de, BMC ile “EGM Taktik Komuta Yeri Aracı için ATOK Sistemleri Projesi Sözleşmesi”ni imzaladı. ATOK, bu sözleşme ile seri üretime geçecek.

BİTES, 3 farklı konumdaki stantlarında ürün ailesini katılımcılarla buluşturdu.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.