Ana Sayfa Haberler BİTES ve MilSOFT’tan Artırılmış Gerçeklik Tabanlı Bakım Sistemi Entegrasyonu Alanında İş Birliği

BİTES ve MilSOFT’tan Artırılmış Gerçeklik Tabanlı Bakım Sistemi Entegrasyonu Alanında İş Birliği

BİTES ve MilSOFT, Artırılmış Gerçeklik Tabanlı Bakım Sistemi Entegrasyonu alanında iş birliği sözleşmesi imzaladı. MilSOFT’un Entegre Ürün Destek Yönetim Yazılımı (Mil-ILS) kapsamında yapılacak çalışmaları konu alan sözleşme, Ankara’da gerçekleştirilmekte olan Askeri Lojistik ve Destek Zirvesi’nin 2. gününde, 5 Ekim’de, BİTES Savunma Genel Müdürü Uğur Coşkun ve MilSOFT Genel Müdürü Adnan Metin tarafından imzalandı.

Coşkun, iş birliğiyle ilgili şu bilgileri paylaştı: “Artırılmış gerçeklikle ilgili BİTES’in yıllardan beri edindiği tecrübeyi, MilSOFT’un yazılım konusunda geliştirdiği ILS çözümüyle birleştirmek çok önemli bir adım. Bu iş birliği ile operasyon anlamında ILS kullanıcılarının ve teknik personelin verilerinin hızlı bir şekilde ILS sistemleriyle konuşur hale gelmesini sağlamayı ve daha etkin bir ölçümleme sistemi ile daha kontrollü bir ortam oluşturulmasını hedefliyoruz.  Buna aracılık edecek artırılmış gerçeklik teknolojisiyle kullanıcıların da sahada daha aktif ve ILS sistemine daha entegre hale geleceğini düşünüyoruz. Kullanıcı arayüzü olarak gözlük teknolojilerinin kullanılmasını sağlamak için buluştuğumuz bu iş birliği ile ILS sistemine değer katmaktan çok mutluyuz. Dünyadaki muadillerinden farklılaşması ve daha rekabetçi bir teknoloji hale gelmesi için yaptığımız bu atılımın ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Kullanıma bir an önce geçerek daha büyük adımlar atmamıza vesile olacağına inanıyorum.”

Milsoft Genel Müdürü Adnan Metin ve Bites Genel Müdürü Uğur Coşkun

Metin ise hususi bilgilerin korunması kapsamında gerçekleştirdikleri bu iş birliğiyle ilgili şunları söyledi: “Mil-ILS, MilSOFT’un uzun süredir yatırım yaptığı uluslararası kabul gören entegre lojistik yönetim sistemi. Hem ülkemizde hem yurt dışında bu ürüne ciddi ihtiyaç olduğunu gözlemliyoruz. Bu ihtiyacı bu ürünle karşılarken BİTES Savunma ile yapacağımız bu iş birliği de özellikle ürünün kullanımı ile ilgili olarak süreci taçlandıracak. Uzun vadeli bir hedef olarak; bu iş birliği ile sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve özellikle 5G ile beraber bakım hizmetlerini uzaktan yapabileceğiz. Kısa vadede ise ürünümüzü tercih eden firmalar, BİTES iş ortaklığıyla dahil edeceğimiz artırılmış gerçeklik teknolojisini de kullanarak daha konforlu bir çözüm bulabilecek.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.