Ana Sayfa Haberler BİTES, Yeni Ofisi ile Yeni Projelere Hazır

BİTES, Yeni Ofisi ile Yeni Projelere Hazır

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

Bir teknoloji ve Ar-Ge şirketi olarak öne çıkan BİTES’in, ODTÜ Teknokent Bilişim İnovasyon Merkezi’ndeki yeni ofisinin açılışı, 1 Ekim’de düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törene, Türk Silahlı Kuvvetleri, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), ODTÜ ve çeşitli sektör firmalarından, pek çok üst düzey yönetici de katıldı.

Kuruluşunun 17’nci yılında 100 kişiye ulaşan kadrosuyla büyümesini sürdüren BİTES, cirosundaki ihracat payını, 2012-2017 yılları arasında, %5’ten %35 seviyelerine çıkardı. Yurt dışındaki müşterileri arasında Airbus Defence & Space, CAE, Hensoldt ve Sikorsky gibi sektörün büyük oyuncuları yer alan firma, bir yandan da Avrupa Birliği’nin bilimsel ve uygulamalı Ar-Ge ve inovasyon programı UFUK 2020 kapsamında, uzay alanında çalışmalar yürütüyor.

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen IDEF 2017 fuarı sırasında; ASELSAN, Altınay Havacılık, Lapis Havacılık, Nurol Makina ve TUSAŞ’ın aralarında bulunduğu paydaşlarla, 4 ayrı iş birliği anlaşması imzalayan BİTES; Arttırılmış Gerçeklik Destekli Mobil Bakım Sistemi Projesi kapsamında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslimat gerçekleştirmek için de gün sayıyor.

 1,100 Toplam Görüntüleme,  3 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.