Ana Sayfa Haberler BİTES’in Artırılmış Gerçeklik Tabanlı Zırh Ötesi Görüş Sistemi, Envantere Girmeye Hazırlanıyor

BİTES’in Artırılmış Gerçeklik Tabanlı Zırh Ötesi Görüş Sistemi, Envantere Girmeye Hazırlanıyor

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, BİTES tarafından geliştirilen Artırılmış Gerçeklik Tabanlı Zırh Ötesi Görüş Sistemi’nin, Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine girmeye hazır olduğunu duyurdu. Prof. Dr. Demir’in, 3 Ekim’de, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ürünü tanıtan bir video da yer aldı.  

Videoda yer alan bilgilere göre sistemin özellikleri şöyle sıralanıyor:

  • 360° Geliştirilmiş Yakın Mesafe Gözetleme Sistemi’nden alınan görüntüleri, kullanıcının bakış açısına göre gösteriyor.
  • Retina tarama özelliğine sahip sistem, kullanıcıyı tanıyarak yetki seviyesine göre erişim sağlıyor. 
  • Araç kontrol sisteminden alınan hız, yakıt seviyesi ve motor sıcaklığı gibi teknik verileri kullanıcıya ileterek aracın durumuna hâkim olunmasını sağlıyor.
  • Coğrafi bilgi sistemlerinden alınan bilgileri, 360° görüntünün üzerinde ve gerçek konumunda göstererek durumsal farkındalığı arttırıyor.
  • Komuta kontrol sistemlerinden gelen harekât planı, sisteme iletilerek güzergahın ve dost/düşman unsurlara ait bilgilerin, 360° Geliştirilmiş Yakın Mesafe Gözetleme Sistemi görüntüsünün üzerinde kullanıcıya gösterilmesi sağlanıyor.
  • Araçtaki silah ve gözetleme sistemlerinin gündüz ve gece kamera görüntülerini gösterebiliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.