Ana Sayfa Haberler BİTES’in Katkılarıyla Geliştirilen TEPEGÖZ, Sahadaki İlk Sınavını Başarıyla Geçti

BİTES’in Katkılarıyla Geliştirilen TEPEGÖZ, Sahadaki İlk Sınavını Başarıyla Geçti

BİTES’in yazılım kısmında katkıda bulunduğu ve ASELSAN önderliğinde geliştirilen TEPEGÖZ, EFES 2018 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı’nda yeteneklerini sergiledi.

Sistem yazılım bileşenleri, faydalı yük operatör konsolu, gece gündüz hareketli nesnelerin takibi ve etiketlenmesi yeteneği ile görüntü ve veri depolama kabiliyeti BİTES tarafından geliştirilen TEPEGÖZ sistemi, EFES 2018’de 50 saat uçuş gerçekleştirerek, saha testlerini başarıyla tamamladı.

BİTES personelinin de dâhil olduğu TEPEGÖZ ekibi tarafından, tatbikat boyunca kullanılarak gözetleme faaliyetleri yürüten TEPEGÖZ; meskûn mahal harekâtlarında ve üs bölgeleri gibi sabit tesislerde, keşif gözetleme faaliyetleri icra edebiliyor. Askeri araçlar ve sabit tesislerde kullanılabilen TEPEGÖZ, sahip olduğu kablolu bağlantı sayesinde hiçbir elektronik karıştırmadan etkilenmiyor.

 1,059 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.