Ana Sayfa Haberler BMC, 72 Adet Tank Taşıyıcıyı Teslim Etti

BMC, 72 Adet Tank Taşıyıcıyı Teslim Etti

BMC’nin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin kara operasyonlarında lojistik ihtiyaçlarını daha hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirmesi için geliştirdiği 72 adet tank taşıyıcı araç düzenlenen törenle teslim edildi.

Teslim törenine; Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere başta olmak üzere Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Savunma Sanayii Başkanlığı yetkilileri katıldı. BMC Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk, araçlar hakkında Bakan Yardımcısı Dere’yi bilgilendirdi.

Tank taşıyıcı araçlar başta Altay Tankı olmak üzere M60 Tankı, Fırtına Obüsü, Leopard Tankı, Zırhlı Muharebe Aracı, Zırhlı Personel Taşıyıcı ve her türlü askeri ve sivil araçların etkin şekilde taşınması amacıyla üretildi. Yerli ve milli imkanlarla hayata geçirilen ve Türkiye’nin savunma sanayisi açısından stratejik öneme sahip tank taşıyıcı araçların çekici bileşeni, BMC’nin İzmir Pınarbaşı’ndaki fabrikasında, treyler (römork) bileşeni ise Öztreyler‘in Ferizli’deki tesislerinde üretiliyor.

 1,238 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.