Ana Sayfa Haberler BMC, Kara Araçları İhracatında Zirvedeki Yerini Korudu

BMC, Kara Araçları İhracatında Zirvedeki Yerini Korudu

Savunma ve havacılık sanayisinin önemli kara aracı üreticilerinden BMC, Türkiye’nin kara araçlarında toplam ihracatının yüzde 52’sini gerçekleştirerek, bir önceki yıl olduğu gibi 2023 yılını da ihracat lideri olarak tamamladı. 60’ıncı yılını kutlayan BMC, kurulduğu günden bu yana 80’i aşkın ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile Türkiye’ye katma değer sağlamaya devam ediyor. Askeri kara araçlarında 2023 yılında 255 milyon dolar ihracat gerçekleştiren BMC, Türk savunma ve havacılık sanayisi firmaları arasında, ihracat rakamlarına göre ilk beşte yer aldı. BMC’ye ödülünü, 17 Şubat’ta, Savunma ve Havacılık Sanayisinde Küresel Stratejiler Konferansı kapsamında düzenlenen Savunma ve Havacılıkta 2023 İhracat Şampiyonları ödül töreninde, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün takdim etti.

AMAZON 4X4

İhtiyaca Özel Çözümler Sunuyor

KİRPİ, VURAN, AMAZON gibi zırhlı askeri araçlarını yurt içinde ve yurt dışında güvenlik güçlerinin hizmetine sunan BMC, ayrıca üretim, tasarım ve AR-GE gibi tüm süreçleri yerli ve milli imkanlarla kendi bünyesinde barındırıyor. Ana muharebe tankı, obüs sistemi, zırhlı araçlar, askeri kamyonlar, lojistik destek araçları başta olmak üzere birçok farklı sınıfta askeri kara aracını ürün ailesinde bulunduran BMC, başta Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) olmak üzere dost ve müttefik ülke ordularının ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler de sunuyor.

VURAN 4X4

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.