Ana Sayfa Haberler BMC POWER’in Yeni Dizel Motoru, Testlere Hazır

BMC POWER’in Yeni Dizel Motoru, Testlere Hazır

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

BMC’nin bir alt kuruluşu olan BMC POWER, kendi başlattığı bir program kapsamında, 6 silindirli, sıralı tip bir dizel motorun tasarım, geliştirme ve prototip üretimini tamamladı. Gelişmeyi 23 Haziran’da, sosyal medya hesaplarından duyuran firma, bu programdan elde ettiği tecrübeleri, Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile imzaladığı sözleşmeler çerçevesinde üstlendiği, ALTAY Tankı Güç Grubu Geliştirilmesi Projesi ve Yeni Nesil Hafif Zırhlı Araç Güç Grubu Geliştirilmesi Projesi’ne aktaracak.

Motorun ilk prototipi, yurt içindeki tedarikçiler ve üniversiteler ile yapılan iş birlikleri neticesinde, 1,5 yılda, tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirildi. Ana hizmet alanı ağır sınıftaki ticari araçlar olan motor, farklı uygulamalara da imkân tanıyor. 12,8 litre hacmindeki motor, 600 beygire yakın güç ve 2.700 newton metre tork üretebiliyor. Euro 6 emisyon standartlarıyla uyumlu motorun yağ değişim aralığı ise 150.000 kilometre.

 5,535 Toplam Görüntüleme,  5 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.