Ana Sayfa Haberler BMC, TULGA ile Sahneye Çıktı

BMC, TULGA ile Sahneye Çıktı

MSI Dergisi’nin 185’inci sayısında yayımlanan TEKNOFEST İstanbul’19 Özel Dosyası’nda yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

BMC TeknoGarage adını verdiği atölye ile kara araçları teknolojilerini katılımcıların ilgisine sunan BMC, ismini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koyduğu ve ilk kez TEKNOFEST İstanbul’da sergilenen yeni pikabı TULGA ile ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

BMC Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a TULGA hakkında bilgi verdi.

BMC, kara araçları sergi alanında; ALTAY tankının T1 sürümü, TTAR 8×8 Tank Taşıyıcı, KİRPİ II, AMAZON UKS, AMAZON 8×8, Mayına Karşı Korumalı Zırhlı Araç 4×4, TUĞRA, Neocity 10 m Elektrikli Şehir İçi Otobüs ve TULGA araçlarını ziyaretçilere açtı. Alanda en çok dikkat çeken araç ise ilk kez sergilenen TULGA oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, festivalin 5’inci gününde yaptığı ziyarette, BMC’nin, İçişleri Bakanlığının meskûn mahal aracı ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarladığı pikabı inceledi. Sürüş testi de yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, aracın ismini, askerlerin korunmak için başlarına taktıkları kask, miğfer anlamına gelen TULGA koydu.

 

TULGA, ilk kez İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, 5 Eylül’de, BMC’nin İzmir Pınarbaşı’ndaki tesislerini ziyaretinde gün yüzüne çıkmıştı.

4×4 olarak üretilen, 250 beygir gücüne ve 800 Nm torka sahip olan araç, fabrikadan zırhlı olarak çıkıyor. 5 kişilik araç, doğuştan zırhlı olma özelliğiyle iç güvenlik personelinin güvenliğini üst planda tutacak şekilde üretiliyor. Arkasına birçok farklı silahın entegrasyonu gerçekleştirilebilecek pikabın, ilerleyen dönemde farklı versiyonlarının da üretilmesi planlanıyor.

ALTAY tankının T1 sürümü, BMC’nin geliştirdiği 8×8 Tank Taşıyıcı araç ile sergilendi.

 

BMC Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk, firmanın, TEKNOFEST İstanbul katılımı ve TULGA hakkında şu değerlendirmelerde bulundu: “Kara araçları üreticisi olarak, teknolojiye de çok büyük yatırım yapıyoruz. TEKNOFEST İstanbul gibi teknoloji odaklı bir festivalde, biz de kara araçları teknolojilerinin tanıtımı ve gençlerin bu alana teşviki için BMC TeknoGarage’ı tasarladık. TEKNOFEST İstanbul, bir yandan da ileri teknoloji araçlarımızı gençlere anlatabilmek ve gençlerin ilgisini kara araçları alanına çekebilmek için bir fırsattı. Bu yüzden, araçlarımızı ayrı bir sergi alanında ziyarete açtık. TULGA’yı, ihracat potansiyeli yüksek bir araç olarak değerlendiriyoruz. Bu aracın, farklı konfigürasyonlarını geliştirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Yakında büyük sürprizler yapacağız.”

BMC TeknoGarage adıyla kurulan stantta, özellikle teknoloji sevdalısı gençlerin ilgisini çekecek interaktif oyunlar düzenlendi.

 

 1,758 Toplam Görüntüleme,  3 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.