Ana Sayfa Haberler BMC’nin Letonya’daki İş Birliği Günü’nde Ortak Üretim Konuşuldu

BMC’nin Letonya’daki İş Birliği Günü’nde Ortak Üretim Konuşuldu

BMC, 29 Ağustos’ta, Letonya’nın başkenti Riga’da, Kara Araçları Endüstriyel İş Birliği Günü düzenledi. Letonya Silahlı Kuvvetlerinin, kara aracı ihtiyaçları doğrultusunda açılacak ihalelere katılmayı hedefleyen şirketin düzenlediği etkinlik yoğun ilgi gördü.

Etkinlik, Letonya savunma sanayisinin çatı kuruluşu olan FSDI (Federation of Defence and Security Industries Latvia) koordinasyonunda gerçekleştirildi. Etkinlikte; aralarında bakım merkezleri, sistem ve alt sistem üreticisi firmalar ve geliştirme merkezleri de olan 30’u aşkın katılımcı yer aldı. Katılımcıların gündeminde; teknoloji transferi, teknik destek, bakım, eğitim, satış sonrası parça ve servis desteği gibi birçok konu vardı.

BMC’nin etkinlik gündeminde ana konu, Letonya Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak açılan ve yakın dönemde açılması beklenen zırhlı araç ihaleleri oldu. Buna yönelik birçok görüşme gerçekleştiren şirket, Letonya savunma ve otomotiv sanayisine sağlayacağı katkı ve sürdürülebilir iş birliğinin detayları hakkında yetkili makamları bilgilendirdi. BMC’nin, Letonyalı makamlarla yaptığı görüşmelerin gündeminde, Letonya’da ortak üretim merkezinin kurulması da vardı. Letonya’daki savunma firmalarının da katılmasının planlandığı ortak üretim merkezinin, aynı zamanda, ülkeye ciddi boyutta istihdam sağlaması ve Letonya’yı, BMC’nin kara araçları için Kuzey Avrupa’da bir merkez haline getirmesi hedefleniyor.

Letonya geçtiğimiz aylarda, yaklaşık 450 adetlik zırhlı araç ihalesini resmi olarak yürürlüğe koydu. Söz konusu ihalenin 2021 yılının başında sonuçlanması öngörülüyor. Öte yandan yakın dönemde ülkenin, paletli araçlar sınıfında da yeni ihale duyurusu yapması bekleniyor.

 1,537 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.