Ana Sayfa Haberler BMC’nin Özbekistan İhracatı Yolunda Önemli Ziyaret

BMC’nin Özbekistan İhracatı Yolunda Önemli Ziyaret

BMC’nin zırhlı kara araçlarının Özbekistan’a ihracatı için önemli bir ziyaret gerçekleşti. Firma tarafından 25 Şubat’ta yapılan açıklamaya göre, Özbekistan Cumhuriyeti Savunma Sanayii Devlet Komitesi Başkanı Oybek Ismailov ve beraberindeki heyet, BMC’nin İzmir Pınarbaşı Tesisleri’ni ziyaret etti. Heyet, ziyarette, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir eşliğinde tesisleri gezdi ve araçlar hakkında bilgi aldı.

BMC Yönetim Kurulu Üyesi T. Yasin Öztürk, MSI Dergisi’nin 150’nci sayısında (Ekim 2017) yayımlanan söyleşişinde, Özbekistan ile görüşmelere dair şunları söylemişti: “VURAN’ın ihracatı konusunda da çalışmalarımız sürüyor. Tunus, Pakistan ve Özbekistan, şu anda bu konuda görüştüğümüz ülkeler. Türki Cumhuriyetlerde birkaç ülke daha var takip ettiğimiz.”

BMC, Ocak 2020’nin başında, Tunus İçişleri Bakanlığıyla 9 adet “4×4 Orta Sınıf Çok Amaçlı Zırhlı Araç” teslimatını içeren sözleşmeyi de imzalamıştı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.