Ana Sayfa Haberler BMC’nin Yatırımları Top 100’e Yansıdı: Firma, Dünya Devleri Arasındaki Yerini Sağlamlaştırdı

BMC’nin Yatırımları Top 100’e Yansıdı: Firma, Dünya Devleri Arasındaki Yerini Sağlamlaştırdı

BMC, dünyanın en büyük 100 savunma firmasını sıralayan Defense News Top 100 listesinde, bu yıl da yer aldı. Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere dünya genelindeki birçok son kullanıcının tercihi olan firma, yaptığı tesis ve teknoloji yatırımlarının bir yansıması olarak kaydedilen atılımlar sayesinde listedeki yerini perçinledi.

Defense News dergisi tarafından her yıl açıklanan Top 100 listesi, derginin 17 Ağustos tarihli sayısında açıklandı. Listede bu yıl, ilk kez 7 firma yer alırken bunlardan biri de BMC oldu. 2019 yılındaki listeye ilk kez ve 85’inci sıradan giren BMC, bu yıl da 89’uncu sırada yer alarak dünya devlerinin yarışında yerini sağlamlaştırdı. Listede, BMC’nin 2019 yılı savunma geliri 533,56 milyon dolar olarak açıklandı. Toplam geliri 676,59 milyon dolar olan firma, bunun %79’unu savunmadan elde ediyor.

BMC’den yapılan açıklamada, “BMC Ailesi olarak ülkemizi dünya çapında temsil etmenin haklı gururunu yaşarken, emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza ve paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Bugün, 80’i aşkın ülkeye ihracat yapan BMC, 2.500’ün üzerindeki çalışan sayısı ile Türkiye’nin ekonomisine önemli bir katkı sunuyor.

 691 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.