Ana Sayfa Haberler BMC’nin Yeni Pikabının İsmi TULGA Oldu

BMC’nin Yeni Pikabının İsmi TULGA Oldu

BMC, ismini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koyduğu ve ilk kez TEKNOFEST İstanbul’da sergilenen yeni pikabı TULGA ile ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

BMC, kara araçları sergi alanında Milli Ana Muharebe Tankı ALTAY, KİRPİ, AMAZON ve TULGA araçlarını ziyaretçilere açtı. Alanda en çok dikkat çeken araç ise ilk kez sergilenen TULGA oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, festivalin 5’inci gününde yaptığı ziyarette, BMC’nin, İçişleri Bakanlığının meskun mahal aracı ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarladığı pikabı inceledi. Sürüş testi de yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, aracın ismini, askerlerin korunmak için kafalarına taktıkları miğfer anlamına gelen TULGA koydu.

4X4 olarak üretilen, 280 beygir gücüne ve 2.800 tork kuvvetine sahip olan araç fabrikadan zırhlı olarak çıkıyor. 5 kişilik araçta, yaklaşık 90 milimetre cam kalınlığı ile personelin güvenliği üst planda tutuluyor.

 8,389 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.