Ana Sayfa Haberler Boeing’in Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bölgesinin Yeni Başkanı, Kuljit Ghata-Aura Oldu

Boeing’in Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bölgesinin Yeni Başkanı, Kuljit Ghata-Aura Oldu

Boeing, Kuljit Ghata-Aura’yı, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) Başkanı olarak atadı. Boeing tarafından konu ile ilgili yayınlanan basın bülteninde, yeni görevine 30 Eylül itibariyle başlayan Ghata-Aura’nın sorumluluk bölgesinin, Suudi Arabistan’ı kapsamadığının altı çizildi.

Orta Doğu, Türkiye ve Afrika bölgesinde daha önce çalışmış olan ve yeni pozisyonundaki faaliyetlerini Dubai’den sürdürecek olan Ghata-Aura, şirketin tüm bölge faaliyetlerine liderlik edecek. Ghata-Aura ayrıca Boeing’in en büyük ticari, savunma ve satış sonrası hizmetler müşterilerinin de bulunduğu bu bölgeye yönelik stratejiler geliştirmek ve uygulamaktan da sorumlu olacak. Ghata-Aura, Boeing’in bölgedeki varlığını genişletip, müşteriler ve diğer ortaklarla ilişkilerini güçlendirecek. Ghata-Aura’nın yeni görevi ayrıca; şirketin iş ve sektörel ortaklık fırsatları, güvenlik ve sürdürülebilirlik girişimleri, devletle ilişkiler ve sosyal sorumluluk projeleri gibi konuları da kapsıyor.

Boeing’e 2010 yılında katılan Ghata-Aura, şirket bünyesinde; Avrupa, Rusya, İsrail, Hindistan ve META bölgesinde çeşitli liderlik rolleri üstlendi. Boeing Hindistan, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika’nın yaklaşık altı yıl boyunca Bölge Hukuk Müşavirliği’ni yürüten Ghata-Aura, ayrıca, 2015-2016 yıllarında Boeing Birleşik Arap Emirlikleri Pazar Geliştirme Direktörü olarak görev aldı. Oxford Üniversitesi’nden mezun olan Ghata-Aura, Boeing’e katılmadan önce, uluslararası birleşme ve satın almalar alanında faaliyet gösteren büyük bir uluslararası şirketin ortağıydı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.