Ana Sayfa Haberler Boeing’in Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bölgesinin Yeni Başkanı, Kuljit Ghata-Aura Oldu

Boeing’in Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bölgesinin Yeni Başkanı, Kuljit Ghata-Aura Oldu

Boeing, Kuljit Ghata-Aura’yı, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) Başkanı olarak atadı. Boeing tarafından konu ile ilgili yayınlanan basın bülteninde, yeni görevine 30 Eylül itibariyle başlayan Ghata-Aura’nın sorumluluk bölgesinin, Suudi Arabistan’ı kapsamadığının altı çizildi.

Orta Doğu, Türkiye ve Afrika bölgesinde daha önce çalışmış olan ve yeni pozisyonundaki faaliyetlerini Dubai’den sürdürecek olan Ghata-Aura, şirketin tüm bölge faaliyetlerine liderlik edecek. Ghata-Aura ayrıca Boeing’in en büyük ticari, savunma ve satış sonrası hizmetler müşterilerinin de bulunduğu bu bölgeye yönelik stratejiler geliştirmek ve uygulamaktan da sorumlu olacak. Ghata-Aura, Boeing’in bölgedeki varlığını genişletip, müşteriler ve diğer ortaklarla ilişkilerini güçlendirecek. Ghata-Aura’nın yeni görevi ayrıca; şirketin iş ve sektörel ortaklık fırsatları, güvenlik ve sürdürülebilirlik girişimleri, devletle ilişkiler ve sosyal sorumluluk projeleri gibi konuları da kapsıyor.

Boeing’e 2010 yılında katılan Ghata-Aura, şirket bünyesinde; Avrupa, Rusya, İsrail, Hindistan ve META bölgesinde çeşitli liderlik rolleri üstlendi. Boeing Hindistan, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika’nın yaklaşık altı yıl boyunca Bölge Hukuk Müşavirliği’ni yürüten Ghata-Aura, ayrıca, 2015-2016 yıllarında Boeing Birleşik Arap Emirlikleri Pazar Geliştirme Direktörü olarak görev aldı. Oxford Üniversitesi’nden mezun olan Ghata-Aura, Boeing’e katılmadan önce, uluslararası birleşme ve satın almalar alanında faaliyet gösteren büyük bir uluslararası şirketin ortağıydı.

 408 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.