Ana Sayfa Özel DosyalarIDEF 2021 BRENSAN, Sahadaki Askerin Güç İhtiyaçlarını Nasıl Karşılayacağını Gösterdi

BRENSAN, Sahadaki Askerin Güç İhtiyaçlarını Nasıl Karşılayacağını Gösterdi

Sahada, bataryaları şarj etmek için kullanılan LUC, personel tarafından kolayca taşınabilme ve sahadaki tüm enerji kaynaklarından beslenebilme özelliklerine sahip.

Tek askerden mobil platform seviyesine kadar geniş bir yelpazedeki kullanıcılar için güç elektroniği ve batarya çözümleri geliştiren BRENSAN, IDEF’te ürünlerinin ulaştığı noktayı sergiledi. Firmanın öne çıkan ürünleri ve hizmetleri ise Hafif Evrensel Şarj Cihazı (Light Universal Charger / LUC), HIVE Askeri E-Mobilite Bataryası ve kullanıcıya özel çözümler oldu.

Sahada, bataryaları şarj etmek için kullanılan LUC, personel tarafından kolayca taşınabilme ve sahadaki tüm enerji kaynaklarından beslenebilme özelliklerine sahip. NATO standardı arayüzlere sahip olan cihaz, kablolu adaptörlerle uygun voltaj aralığındaki tüm Li-Ion bataryaları şarj edebiliyor. Bu iş için tek bir cihazın kullanılması ise lojistik avantaj sağlıyor.

BRENSAN’ın HIVE Askeri E-Mobilite Bataryası, kullanım alanı hızla yaygınlaşan elektrikli araç konseptinin askeri uygulamalarına özel olarak geliştirildi. Modüler yapısı ile farklı voltaj ve kapasite gereksinimlerine uyarlanabilen bu batarya, insanlı ve insansız hibrit ve tam elektrikli araçlara enerji sağlayabiliyor.

BRENSAN, faaliyetlerinin temel odağını, “özel kullanıcı gereksinimleri için hızlı ve güvenilir ürün geliştirme kabiliyeti” olarak görüyor. Bu kapsamda, kullanıcı ihtiyaçlarına özel muhtelif bataryalar, şarj cihazları, UPS birimleri, deşarj cihazları da geliştiriyor. Firma, standında, bunların örneklerini de sergiledi.

BRENSAN’ın HIVE Askeri E-Mobilite Bataryası, kullanım alanı hızla yaygınlaşan elektrikli araç konseptinin askeri uygulamalarına özel olarak geliştirildi.

Geleceğe Yönelik Temaslar

BRENSAN, fuarda, ürün ve çözümlerini tanıtmanın yanı sıra geliştirme çalışmaları devam eden ve planlanan ürünleriyle ilgili sektör paydaşlarıyla görüşmeler gerçekleştirdi. Bu görüşmelerde, mühendislik ve ürün geliştirme kabiliyetlerini potansiyel yerli ve yabancı müşterilerine gösterme ve ortak çalışma alanları hakkında görüş alışverişinde bulunma fırsatı yakaladı. Ayrıca, mevcut ürünlerini daha da geliştirebilmek için kullanıcı ve sistem entegratörlerinin geri bildirimlerini aldı. Firma, fuarı, tedarikçi havuzunu geliştirmek ve çeşitlendirmek ve diğer firmalarla iş birliği fırsatlarını görüşmek için bir platform olarak da kullandı.

BRENSAN’ın temasta bulunduğu kuruluşlar; Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı, ASELSAN, ALTAY, Best Grup, BMC, DASAL, Elektroland, FNSS, HAVELSAN, Katmerciler, Nurol Makina, Otokar, Roketsan, SDT, STM, TÜBİTAK BİLGEM ve TÜMOSAN olarak sıralandı.

BRENSAN Genel Müdürü Ekin Uçar, gerçekleştirdikleri temaslarla ilgili şunları söyledi: “Geleceğin askeri konsepti çerçevesinde, bu alanda sistem çözümü geliştiren üreticilerle son derece verimli görüşmeler gerçekleştirdik. Bu kapsamda çözümlerimizin projelerin özel gereksinimlerine göre uyarlanması için müşterek çalışmaların ve prototip ürün geliştirme süreçlerinin başlatılmasına karar verdik.

Kara aracı ve insansız kara aracı (İKA) üreticilerinin elektrikli ve hibrit araç geliştirme projelerinde kullanılmak üzere batarya ve güç elektroniği birimlerinin tasarımı ile ilgili görüşmeler de yaptık. Bu görüşmelerde, hâlihazırda çoğu geliştirme ya da planlama aşamasında olan birçok projeye, ürün geliştirme kabiliyetlerimizle katkı sağlayabileceğimizi gördük. Platform üreticisi firmalarla fuar sonrasında teknik düzeyde çalışmalara devam etmek konusunda mutabık kaldık. Firmalar, modüler yapıdaki yüksek voltaj batarya sistemimizin, farklı gereksinimleri olan pek çok proje için kolay uyarlanabilir ve maliyet etkin bir çözüm olduğunu gördüler.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.