Ana Sayfa Haberler Bulgaristan Askeri Ataşesi Albay Doychin Dochev’den MSI Dergisi Değerlendirmesi: “Yeterli, toplu ve düzenli bilgi alabildiğimiz tek kaynak.”

Bulgaristan Askeri Ataşesi Albay Doychin Dochev’den MSI Dergisi Değerlendirmesi: “Yeterli, toplu ve düzenli bilgi alabildiğimiz tek kaynak.”

Bulgaristan Askeri Ataşesi Albay Doychin Dochev, 12 Mart’ta, MSI Dergisi ve AMAC Magazine’i ziyaret etti. Albay Dochev, iki derginin yayın hayatına yeni ofisinde devam etmesi vesilesiyle gerçekleştirdiği ziyarette, AMAC Magazine Genel Yayın Yönetmeni Birol Tekince tarafından ağırlandı. Ziyaretin gündem maddesi ise Türk savunma ve havacılık sanayisi ile iki derginin buradaki rolü oldu.

MSI Dergisi aracılığıyla Türk savunma ve havacılık sanayisinde icra edilen bütün olayları yakından takip edebildiğini ifade eden Albay Dochev, dergi için “Yeterli, toplu ve düzenli bilgi alabildiğimiz tek kaynak.” değerlendirmesinde bulundu. Özellikle firmaların en üst düzeyde ifade edilen stratejilerini, planlarını içeren bilgilere MSI Dergisi aracılığıyla ulaşabildiklerinin altını çizen Albay Dochev, dergiyi düzenli takip ettiğini ve ivedilikle de ülkesiyle paylaştığını ekledi. Derginin, Bulgaristan’daki ilgili birimlerin de beğenisini topladığını kaydetti.

Albay Dochev, ek olarak şunları söyledi: “Dergi sayesinde ulusal veya uluslararası faaliyetleri detaylı olarak takip edebiliyoruz. Örneğin, IDEF’19’da, onlarca ziyaret ve görüşme gerçekleştirdim. Fuar ziyaret raporumu yazarken sizin fuardan sonra üç farklı sayıda yayınladığınız IDEF haberleri çok yardımcı oldu. Onları okuyunca taşlar yerine oturdu. Daha önce İran’da Askeri Ataşesi olarak görev yapmıştımı. Orada MSI Dergisi gibi bir yayın bulunmadığı için bilgiye ulaşmakta çok zorluk çekiyordum. Ayrıca, MSI Dergisi’ndeki AMAC Gündemi bölümü de bence çok önemli. AMAC Magazine bizim yayınımız ama MSI Dergisi ulusal ve uluslararası boyutu olan bir yayın. Bizlerin bu dergide yer alması beni ve arkadaşlarımı mutlu ediyor.”

AMAC Magazine’in ise askeri ataşeler ve aileleri için bir anı yayını boyutu da taşıdığını söyleyen Albay Dochev, “Dergileri, ömür boyu saklayacağız.” dedi ve ekledi: “Ataşeler, MSI Dergisi’nden çok faydalanıyor. Ancak AMAC Magazine’in de Türk savunma ve havacılık firmalarının, bizlere, kendilerini, kendi yayınımızdan tanıtabilmeleri açısından oldukça önemli.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.