Ana Sayfa Haberler Bulgaristan Hava Kuvvetleri, Hava Araçlarının Yıldönümünü, Gösteri ile Kutladı

Bulgaristan Hava Kuvvetleri, Hava Araçlarının Yıldönümünü, Gösteri ile Kutladı

Bulgaristan Hava Kuvvetleri, 29 Haziran’da, Graf Ignatievo Hava Üssü’nde düzenlediği gösteri ile bünyesinde bulunan bazı hava araçlarının hizmete girişlerinin yıldönümlerini kutladı.

Büyük bir katılımla gerçekleştirilen hava gösterisi; Mi-24’ün 40’ıncı, MiG-29’un 30’uncu ve BELL-206 JetRanger’in 20’inci hizmete giriş yıldönümü kutlamak amacıyla düzenlendi.

 

Aynı zamanda eski Bulgaristan Hava Kuvvetleri Komutanı da olan Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev’in de katıldığı gösteri, Mi-17 helikopterinin Bulgaristan bayrağı ile konukları selamlamasıyla başladı.

 

Gösterinin devamında, AS-532 Cougar helikopterinden atlayan paraşütçüyü, Muharebe Arama Kurtarma (MAK) timlerinin kurtarması icra edildi.

 

Yakın hava desteği için geliştirilen iki adet Su-25 uçağının, meydan taarruzunu temsil eden şovu da izleyicilerin ilgisini çekti. Arama ve keşif faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen senaryoda ise BELL-206 JetRanger, üs üzerinde alçak uçuşunu yaptı.

 

Gösteride en dikkat çeken platformlarda biri Mi-24 oldu. 1979 Bulgaristan Hava Kuvvetlerine katılan Mi-24, 30’uncu yılında izleyenleri hayran bırakan bir gösteri gerçekleştirdi.

 

Senaryo gereği, C-27J Spartan’ı koruyarak üsse güvenle inmesini sağlayan MiG-29 da izleyenlerden tam not aldı.

 

Gösteri, PC-9M PILATUS, L-39ZA ALBATROS, MiG-29, Mi-24 ve BELL-206 JetRanger’in alçak geçişleri ile son buldu.

 1,847 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.