Ana Sayfa Haberler C-27J, Yeni Temel Konfigürasyonu ile Çıtayı Yükseğe Taşıyor

C-27J, Yeni Temel Konfigürasyonu ile Çıtayı Yükseğe Taşıyor

C-27J; yeni aviyonik sistemini, yeni kokpit kontrol panellerini ve LED aydınlatmayı içeren temel konfigürasyonu ile ilk uçuşunu, 3 Aralık’ta, başarıyla tamamladı. Söz konusu yeniliklerin C-27J’ye getirdikleri, şöyle sıralanıyor:

  • Yeni aviyonik sistemi, uçağın, SESAR ve NextGen gibi yeni nesil hava trafiği kontrol standartları ile uyumlu olmasını sağlıyor. TCAS (Traffic Collision Avoidance System / Trafik Çarpışma Önleme Sistemi) 7.1 kabiliyetini ve RNP ve LPV seyrüsefer kabiliyetlerine sahip yeni bir uçuş kontrol sistemini de uçağa kazandırıyor.
  • C-27J, IFF Mod 5 kabiliyetini kazanıyor.
  • Uçak; yeni kokpit göstergeleri, yeni hava radarı, yeni telsiz seyrüsefer, geliştirilmiş uydu ve telsiz  muhaberesi, yeni iç haberleşme sistemi, yeni kokpit ve yük panelleri ile donatılıyor.
  • Uçağın aydınlatması, LED teknolojisi ile yenileniyor.
  • Aviyonik ve genel sistem arayüz kutuları, Leonardo tasarımı sistemlerle yenileniyor.

Leonardo Uçak Bölümü Yönetici Direktörü Lucio Valerio Cioffi, C-27J’nin yeni temel konfigürasyonu  ile ilgili şunları söylüyor: “Yeni kullanıcılar, modern aviyoniklerden ve iyileştirilmiş operasyonel maliyetlerden ve performanstan, aynı fiyatı ödeyerek yararlanacak. Yeni temel konfigürasyonun sağladığı başlıca avantajlar; yeni sivil ve askeri havacılık düzenlemeleri ile uyumluluk ve artık desteklenmeyen alt sistem ve bileşenlerle ilgili risklerin azaltılması olacak.”

C-27J, önümüzdeki dönemde, farklı görevler için bu temel konfigürasyon üzerinden uyarlanacak. Mevcut kullanıcılar da isterlerse envanterlerindeki uçakları, bu yeni temel konfigürasyona yükseltebilecek. Uçağın kullanıcıları; ABD, Avustralya, Bulgaristan, Çad, Fas, İtalya, Kenya, Meksika, Litvanya, Peru, Romanya, Slovakya, Yunanistan ve adı açıklanmayan bir Afrika ülkesi olarak sıralanıyor. Dünya genelinde sipariş edilen toplam C-27J sayısı ise 85.

 883 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.