Ana Sayfa Haberler CANiK Academy Eğitim İhraç Ediyor

CANiK Academy Eğitim İhraç Ediyor

Samsun Yurt Savunma (SYS) bünyesinde kurulan CANiK Academy, ateşli silahların bilinçli ve etkin kullanımını sağlamak için ateşli silah kullanıcılarına yönelik eğitim programlarını sürdürüyor. Yurt içi ve yurt dışında askeri ve kolluk kuvvetlerine kurumsal eğitimler veren CANiK Academy, Londra’da gerçekleşen DSEI Fuarı kapsamında Askerlerin Fiziksel Performansı Üzerine Uluslararası Kongre’ye (ICSPP) katıldı. Kongrede, psikolojik dayanıklılık, bilişsel-fiziksel performans, spor fizyolojisi, beslenme metabolizması ve çevresel stresörler gibi farklı konular üzerinde yapılan güncel çalışmalar paylaşıldı. Kongreye birçok bilim insanı ve saha tecrübesi olan akademik personel katıldı.

Bireysel Kullanıcılara da Açık

IDEF’23 Fuarı’nda bireysel kullanıcılar için de eğitim programını hayata geçiren CANiK Academy bünyesinde, saha deneyimi 15 yıldan fazla olan askeri ve kolluk personeli ile atıcılık branşlarında uluslararası müsabakalarda dereceleri olan milli sporcular bulunuyor. Eğitimlerini “Deneyim Öğretir” mottosuyla sürdüren CANiK Academy, sportif atıcılık eğitimlerinden, taktik atıcılığa, silah bakım eğitimlerinden, acil yaralı müdahalesi eğitimlerine kadar birçok disiplinde eğitim modüllerini bireysel kullanıcıların hizmetine sunuyor.

“Güncel Teknik, Taktik ve Yöntemler Öğretiliyor”

SYS Genel Müdürü Cahit Utku Aral, “CANiK Academy olarak, yurt içi ve yurt dışında askeri ve kolluk kuvvetlerine yönelik verilen eğitimlerin yanı sıra, savunma sanayimizin önde gelen entegratör ve platform üreticilerine de eğitimler veriyoruz. Bünyemizdeki seçkin ve deneyimli eğitmen kadrosu ile birlikte bugüne kadar Somali, Güney Afrika, Bangladeş, Pakistan, Brezilya, Filipinler ve Singapur’a giderek başarılı eğitim programları gerçekleştirdik. 2024 yılında da CANiK Academy ile dünyanın dört bir yanındaki eğitimlerimize hız kesmeden devam edeceğiz. Londra’da katıldığımız bu kongrede edindiğimiz bilgilerle, globaldeki literatür çalışmaları ve içerikleri eğitimlerimize entegre ederek, katılımcılarımızın bu alanda en güncel teknik, taktik ve yöntemleri öğrenmesini hedefliyoruz.” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.