Ana Sayfa Haberler CANiK, IDPA Avrupa Şampiyonası’nın Ana Sponsoru Oldu

CANiK, IDPA Avrupa Şampiyonası’nın Ana Sponsoru Oldu

CANiK Takım Kaptanı Nils Jonasson

Samsun Yurt Savunma’nın (SYS) markası CANiK, IDPA (International Defensive Pistol Association / Uluslararası Savunma Amaçlı Tabanca Derneği) tarafından düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nın bu yılki ana sponsoru oldu. İtalya’da, 10-13 Kasım arasında düzenlenecek şampiyonaya birçok Türk atış kulübü ve atıcısı da katılacak. Marka tarafından 19 Eylül’de yapılan bilgilendirmeye göre şampiyonada, CANiK Takım Kaptanı Nils Jonasson ve CANiK Academy Direktörü İsmail Dut da yer alacak.

CANiK Academy Direktörü İsmail Dut

SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, konuyla ilgili şunları söyledi: “CANiK olarak sunduğumuz inovatif ürünler ve ihracatla Türkiye savunma sanayisine değer katmaya devam ediyoruz. Ayrıca sunduğumuz hizmetleri çeşitlendirerek sadece Askeri ve Kolluk Kuvvetlerinin değil aynı zamanda dünyanın dört bir tarafından profesyonel sportif atıcıların da markası olma yolunda hızla ilerliyoruz. Sportif atıcılık alanına verdiğimiz desteğimizi sadece ülkemizde değil tüm dünyada yaygınlaştırma hedefimiz doğrultusunda, uluslararası müsabakalarda sponsor olarak yer alıyoruz. Geçtiğimiz hafta CANiK Takımı, ödüllü tabancamız SFx RIVAL ile ABD’nin ve Kuzey Amerika kıtasının en prestijli sportif atıcılık yarışması olan USPSA Carry Optics Nationals’de şampiyon olmuş ve kupayı kaldırmıştı. Bu tip organizasyonların hem ülkemizde hem de farklı ülkelerde düzenlenmesine önayak olarak son kullanıcılar ile yakın ilişkiler kurabiliyoruz. Böylece Ar-Ge mühendislerimizin almış olduğu geri bildirimler ile bize yakışır üstün ateşli silahları geliştirmeye devam ediyoruz.”

SYS Genel Müdürü C. Utku Aral

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.