Ana Sayfa Haberler CANiK, IDPA Dünya Şampiyonu Oldu

CANiK, IDPA Dünya Şampiyonu Oldu

Samsun Yurt Savunma (SYS) markası CANiK, International Defensive Pistol Association (IDPA) tarafından düzenlenen Dünya Şampiyonası’na katıldı. ABD’de düzenlenen ve 370 atıcının mücadele ettiği müsabakada CANiK şampiyonluğu göğüsledi. SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, “Geçtiğimiz yıl IDPA Avrupa Şampiyonası’nda birinci olan sporcularımız, şimdi de IDPA Dünya Şampiyonası’nda yine ipi göğüsleyerek birincilik kupasını kaldırdı. Hem Türkiye’de hem de dünyada sportif atıcılığa katkı sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Ödüllü Tabanca Şampiyonluk Getirdi

SYS’nin, dünyanın önde gelen hafif ve orta kalibre silah üreticisi markası CANiK, sportif atıcılık alanında Türkiye’ye bir kupa daha kazandırdı. IDPA tarafından dört yılda bir yapılan ve dünyanın en büyük sportif atış müsabakalarından biri olarak bilenen IDPA World Championship 2023’te kupanın sahibi CANiK oldu. CANiK Takım Kaptanı Nils Jonasson, dünyanın en iyi atıcılarının yer aldığı SSP (Stock Service Pistol) ve Iron Sight kategorilerinde birinci oldu. Nils Jonasson, SSP’de CANiK’in ödüllü tabancası SFx RIVAL-S ile yarıştı. CANiK böylece yüzde yüz yerli ve milli teknolojili ürünleri ile de başarısını dünyaya kanıtladı. Daha önce Türkiye ve Endonezya şampiyonluklarıyla adını duyuran CANiK takımı oyuncusu Alperen Kıvılcım da ilk kez katıldığı IDPA Dünya Şampiyonası’nda kendi kategorisinde 12, tüm sporcular arasında ise ilk 25’e adını yazdırdı.

“Sportif Atıcılığı Desteklemeye Devam Edeceğiz”

SYS Genel Müdürü C. Utku ARAL, “CANiK olarak sportif atıcılık alanında gerçekleştirdiğimiz sponsorluklar ve elde ettiğimiz başarılarla dünyadaki en büyük temsilcilerden biri haline geldik. Geçtiğimiz yıl IDPA Avrupa Şampiyonası’nda birinci olan sporcularımız, şimdi de dört yılda bir yapılan IDPA Dünya Şampiyonası’nda yine ipi göğüsleyerek birincilik kupasını kaldırdı. CANiK takımımızı ve sporcularımızı yürekten tebrik ediyor, bize ve ülkemize bir kez daha bu gururu yaşattıkları için teşekkür ediyorum. CANiK Academy bünyesinde ateşli silahların bilinçli ve doğru kullanımına katkı sunmaya, global vizyonumuz doğrultusunda hem Türkiye’de hem de dünyada sportif atıcılığa katkı sağlamaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.