Ana Sayfa Haberler CANiK ile Milli Kulelerin İhracat Yolculuğu Başlıyor

CANiK ile Milli Kulelerin İhracat Yolculuğu Başlıyor

Samsun Yurt Savunma (SYS) grup şirketleri ile birlikte en yeni ürünlerini yurt dışında ilk defa Polonya’da düzenlenen MSPO 2023’te görücüye çıkaran CANiK, ağır makinalı tüfek ailesinin en yeni ve hızlı üyesi CANiK M3 ve milli uzaktan komutalı stabilize silah (UKSS) kulesi ailesi ile büyük ilgi topladı. SYS Genel Müdürü Cahit Utku Aral, “Yüksek katma değerli ürün ihracatımızı M3 ve UKSS ile daha da yukarılara taşıyoruz. Yeni siparişlerle kilogram başı ihracatımızı 400 doların üzerine çıkarmayı hedefliyoruz” dedi. 

DSEI 2023 Hazırlıkları Tamamlandı

Türkiye’nin savunma ve havacılık sanayisi alanında önde gelen şirketlerinden CANiK’in global ihracat odaklı fuar serüveni, Polonya ile ve Birleşik Krallık ile devam ediyor. 5-8 Eylül’de Polonya’nın Kielce kentinde gerçekleşen Doğu Avrupa’nın en eski savunma fuarı olan MSPO 2023’te önemli başarılara imza atan CANiK, yeni ihracat rekorları hedefliyor. CANiK, 12-15 Eylül 2023 tarihleri arasında İngiltere’nin başkenti Londra’daki dünyanın önde gelen ve en prestijli fuarlarından biri olan Uluslararası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı (DSEI 2023) için son hazırlıklarını tamamladı.

Yurt Dışında İlk Defa Görücüye Çıktı

DSEI 2023’te CANiK, tüm ürün grupları ile birlikte tam kadro yerini alıyor. Geçtiğimiz yıl dünyadaki üç orta kalibre top üreticisinden biri olan köklü Birleşik Krallık şirketi AEI Systems’ı satın alan CANiK, şimdi de Londra’da gövde gösterisine hazırlanıyor. CANiK, IDEF 2023’te sergilediği, yurtdışında ise ilk defa Polonya’da görücüye çıkardığı milli uçaksavarın en hızlı ve en yeni halkası M3 ve grup şirketi UNIROBOTICS tarafından geliştirilen UKSS ailesini, İngiltere’de dünyaya tanıtacak.

“Kilogram Başı İhracatı 400 Doların Üzerine Çıkaracağız”

CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, “MSPO 2023’te ülkemizi gururla temsil ederek, sektörün global arenasına dünya savunma sanayisinin yükselen değeri Türkiye’nin imzasını bıraktık. Fuarın yıldız oyuncularından biri olarak görülen CANiK ve grup iştiraklerimiz ile birlikte stratejik bir öneme sahip olan Polonya’dan önemli ön anlaşmalarla dönüyoruz. DSEI 2023 için de hazırlıklarımızı tamamladık. Dünyanın en büyük uzaktan komutalı silah kulesi ürün ailesinden birine sahip UNIROBOTICS’in tüm ürün gamını bu fuarda tanıtacağız. Yüzde yüz yerli ve milli kulelerimiz, dost ve müttefik ülkeler için önemli bir kuvvet çarpanı olacak. Yüksek katma değerli ürün ihracatımızı uzaktan kumandalı komuta sistemleri ile daha da yukarılara taşıyoruz. Yeni siparişlerle kilogram başı ihracatımızı 400 doların üzerine çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.