Ana Sayfa Haberler CANiK M2 QCB, EFES Tatbikatı’nda, Yerli ve Yabancı Katılımcıların İlgi Odağı Oluyor

CANiK M2 QCB, EFES Tatbikatı’nda, Yerli ve Yabancı Katılımcıların İlgi Odağı Oluyor

SYS, EFES-2022 Tatbikatının sergi alanında CANiK markalı ürünlerini sergiliyor.

Samsun Yurt Savunma’nın (SYS) geliştirdiği CANiK M2 QCB 12,7 mm Ağır Makineli Tüfek,  EFES Tatbikatı’na açılan sergi alanında, farklı ülkelerden gelen seçkin ziyaretçilerin ilgi odağı oluyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, “EFES Tatbikatı, Türk savunma sanayisinin geldiği noktayı ve ordumuzun gücünü gözler önüne seren çok özel bir etkinlik. Bizler de bu etkinlikte var olmaktan gurur duyuyoruz. Yurt dışından çok önemli ve seçkin katılımcıların yer aldığı bu etkinliğe, Türkiye’nin yanı sıra yabancıların da yoğun ilgi gösterdiğini görüyoruz.  Biz de dünyada uçaksavar üreten 5’inci firma, hafif silah üretiminde 7’inci sırada olarak bu özel etkinlikte yer aldığımız için onur duyuyoruz. Yerli ve milli uçaksavarımız dünyaya ihraç edilmesinin yanı sıra Türk Silahlı Kuvvetlerinde; araç konvoyları, tabur ağırlık bölgesi, tabur komuta yeri, piyade birliklerinin temel atış destek unsuru, su üstü platformlarında asimetrik taarruza karşı önlem, amfibi harekatta görev alan unsurların ileri atış destek, sabit kanatlı hava platformlarına kanat altı silah podu içine ve döner kanatlı hava platformlarına kapı makineli tüfeği olarak her türlü atış destek görevi içerisinde kullanılıyor” dedi.

SYS Genel Müdürü C.Utku Aral

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.