Ana Sayfa Haberler CANiK M2 QCB, Pakistan’ın da Tercihi Olmaya Hazırlanıyor

CANiK M2 QCB, Pakistan’ın da Tercihi Olmaya Hazırlanıyor

Samsun Yurt Savunma (SYS), CANiK markası ile katıldığı IDEAS 2022 fuarında yeni bir anlaşmayla döndü. Karaçi’de, 15-18 Kasım tarihleri arasında düzenlenen fuar sırasında SYS, POF (Pakistan Ordnance Factories) bünyesindeki Wah Industries ile CANiK M2 QCB ihracatına yönelik anlaşma imzaladı. SYS, POF ile halihazırda METE serisinin pazarlama ve satış faaliyetlerini sürdürüyor.

SYS, fuarda CANiK’in; METE SFx, METE SFT ve SFx RIVAL gibi yeni model tabancalarının yanı sıra aksesuar markası MECANIK altındaki ürünlerini sergiledi. Ayrıca CANiK M2 QCB ve CANiK M2F de sergilenen ürünler arasında yer aldı.

Fuarda, SYS standını Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere de ziyaret etti.

SYS Dış Ticaret Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Didem Aral, fuar katılımlarıyla ilgili şunları söyledi: “Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde Türkiye’nin milli katılım gerçekleştirdiği IDEAS 2022 CANiK adına oldukça yoğun görüşme trafiğinin yaşandığı bir fuar oldu. M2 QCB Ağır Makineli Tüfeği Pakistan’a ihraç etmek üzere Pakistanlı Wah Industries firması ile fuarın ikinci gününde anlaşma imzaladık. Bu, Pakistan’ın deniz, kara ve özellikle hava kuvvetleri için bulunmaz bir fırsat çünkü halihazırda envanterlerinde olan bir makineli tüfek. Şimdi ise dost ülke Türkiye tarafından üretilmiş çok daha gelişmiş bir namlu ve mekanizmayla Pakistan’ın envanterlerine girmek için sabırsızlanıyoruz. 2023 senesinde iş birliğimizi artırarak devam etmeyi planlıyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.