Ana Sayfa Haberler CANiK M2F’nin Testleri Tamamlandı

CANiK M2F’nin Testleri Tamamlandı

4-5 Ekim’de, Ankara’da ikincisi düzenlenen Askeri Lojistik ve Destek Zirvesi’ne CANiK markası ile katılan SYS, 10 Ekim’de, etkinlik katılımıyla ilgili basın bülteni yayınladı.

SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, bültende, CANiK ürünleriyle ilgili son gelişmeleri, şöyle aktardı: “Bu ayın ilk yarısında İçişleri Bakanlığına bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına, Savunma Sanayii Başkanlığımızın koordinesinde 750 adet ağır makineli tüfeğimizin teslimini tamamlayacağız.  Bunun yanı sıra CANiK M2 QCB’nin daha hızlı versiyonu olan CANiK M2F’in testleri tamamlandı. Böylelikle CANiK M2 ailesinin yeni üyesi de artık göreve hazır hale gelmiş oldu. Aynı zamanda 30×113 mm top üretimi yapan ve alanında dünyada 5 firmadan biri olan İngiliz AEI Systems firmasını satın almış olmamız ile birlikte deniz, hava ve kara platformları için stratejik öneme sahip olan orta kalibre topları da ülkemize kazandırdık.

Tabancanın yanı sıra uçaksavar ve orta kalibre top kullanıcılarının en iyi şekilde ihtiyaçlarını sağlamak üzere bütün hazırlıklarımızı yapmış durumdayız. Önümüzdeki günlerde SAHA EXPO 2022’de yepyeni sürprizlerle karşınıza çıkacağız. Bununla birlikte ülkemiz silah sanayinde ilk kez kullanıcıya entegre lojistik destek (ELD) sağlayacak şekilde hazırlıklarımızı tamamlamış durumdayız.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.