Ana Sayfa Haberler CANiK M3 Ağır Makinalı Tüfeği ve TARGAN Silah Kulesi İlk Kez IDEF’te Sergilenecek

CANiK M3 Ağır Makinalı Tüfeği ve TARGAN Silah Kulesi İlk Kez IDEF’te Sergilenecek

Dünyanın önde gelen ateşli silah üreticilerinden Samsun Yurt Savunma (SYS), en yeni ürünlerini sergileyeceği IDEF’23 fuarı için gün sayıyor. SYS’nin fuarda ilk kez sergileyeceği ürünlerin başında ise 12,7 mm’lik CANiK M2 QCB ağır makinalı tüfeğinin geliştirilmiş yeni versiyonu CANiK M3 geliyor. ASFAT ana yükleniciliğinde inşa edilen Açık Deniz Karakol Gemilerinde kullanılmak üzere SYS grup şirketlerinden UNIROBOTICS’in, HAVELSAN’ın alt yüklenicisi olarak geliştirdiği TARGAN uzaktan komutalı stabilize silah istasyonu da fuarda ilk defa görücüye çıkacak. SYS’nin, 25-28 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek fuardaki diğer ana gündem maddeleri ise orta kalibre top üretimi ve CANiK ACADEMY olacak.

IDEF’23 ile ilgili görüşlerini paylaşan SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, “CANiK olarak bu yıl gururla paylaşacağımız pek çok yeniliği hayata geçirmiş olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Heyecanla beklediğimiz IDEF’te de bu alanda geliştirdiğimiz yeni ürünlerimiz ve vizyon projemiz CANiK ACADEMY ile ilgili önemli gelişmeleri paylaşacağız. CANiK’in Birleşik Krallık merkezli köklü AEI Systems firmasını satın alması ile birlikte Türkiye, dünyada kullanımı yaygınlaşan ve kritik önem kazanan orta kalibre top üretiminde söz sahibi oldu. Bununla birlikte grup şirketlerimizden UNIROBOTICS’in geliştirmiş olduğu yüksek teknolojiye sahip milli silah kulelerinin tamamı yine IDEF’23 fuarı kapsamında görücüye çıkıyor. Tüm bu yeni ürünler ile yüksek katma değerli savunma sanayisi ürünü ihracatında çıtayı daha yükseğe çıkaracağız. Milli teknoloji hamlemizin ürünü olan ve yüksek ihracat potansiyeline sahip tüm ürünlerimizi görmek için herkesi IDEF fuar alanındaki standımızda bekliyoruz” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.