Ana Sayfa Haberler CANiK, METE MC9 ile ICA’dan İkinci Ödülünü Aldı

CANiK, METE MC9 ile ICA’dan İkinci Ödülünü Aldı

Ateşli silah ailesinin yeni üyesi SFx RIVAL-S ile Industry Choice Awards (ICA) 2023’te yılın tabancası ödülünü alan CANiK, METE serisinin 28 mm’lik özel tasarımlı üyesi METE MC9 ile de Concealed Carry Pistol of the Year (Yılın Gizli Taşıma Tabancası) ödülünün sahibi oldu. İnce tasarımı ve yüksek kapasite şarjör yapısı mikro kompakt segmentinin tanımını yeniden yapan METE MC9, seride kullanılabilen optik nişangâhların (Trijicon RMRcc hariç) hepsiyle uyumlu olmasıyla dikkat çekiyor. “Co-witness” özelliğine sahip olan METE MC9, aynı anda hem optik nişangâh hem de klasik gez arpacık ile birlikte kullanılabiliyor.

Bu yıl ICA’dan iki ödülle dönmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, “ICA, hiçbir firmanın üye ya da sponsor olarak kabul edilmediği, tabancalarla ilgili değerlendirmelerin çoğu zaman firmaların haberi olmadan yapıldığı bir organizasyon. Bu etkinlikte iki ürünümüzün farklı kategorilerde yılın tabancası seçilmiş olmasını, ateşli silahlar pazarında sürdürdüğümüz başarının simgesi olarak görüyoruz. Bu sayede savunma sanayimizin vitrinine de nitelikli bir değer kattığımıza inanıyorum.” diye konuştu.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.