Ana Sayfa Haberler CANİK Tabancaları, Endonezya Testlerinden Başarıyla Geçti

CANİK Tabancaları, Endonezya Testlerinden Başarıyla Geçti

MSI Dergisi’nin 182’nci sayısında yayımlanan haber, derginin internet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Samsun Yurt Savunma (SYS)’nın CANİK markasıyla ürettiği tabancalar, Endonezya Ulusal Silahlı Kuvvetleri birimlerinin testlerinden başarıyla geçti. 2018’in Kasım ayından bu yana yapılan testlerde, CANİK tabancaları; atış dağılım, çamur, kum ve düşme testlerindeki başarılarıyla Endonezyalı yetkilileri etkiledi.

Firmadan edinilen bilgilere göre, testler, 28 Kasım 2018 ve 19-22 Haziran 2019 tarihlerinde, Endonezyalı savunma sanayii firması PT Pindad tesislerinde, Endonezya Kara Kuvvetleri ve polis teşkilatı temsilcileri gözetiminde yapıldı. Bunların dışında Endonezya Ulusal Silahlı Kuvvetleri birimleri farklı tarihlerde de testler gerçekleştirdi. Testler sonucunda Endonezya Kara Kuvvetleri ve polis teşkilatının özel operasyon birimlerinin görev tabancası ihtiyacına yönelik bir hazır alım gerçekleştirilecek. Öte yandan, SYS’nin de teklif verdiği ve hâlihazırda devam etmekte olan ihale kapsamında, Endonezya Ulusal Silahlı Kuvvetleri ve ülkenin polis teşkilatı için toplam 105.000 adet tabanca tedarik edilecek.

Endonezya’daki testlerde, tüm CANİK TP9 serisi tabancalar, belirli deneme süreçlerinden geçti. Testlerin, Endonezya polis teşkilatı Ar-Ge birimi gözetiminde yapılan bölümlerinde özellikle atış dağılım testi sonuçları Endonezyalı yetkililer tarafından büyük beğeni topladı. Bu testte, tabancadan atılan 3.000 fişekte dağılımın hiç değişmemesi CANİK tabancalarının kalitesini ortaya koydu. CANİK tabancaları, yapılan çamur testi, kum testi ve 2 metre yükseklikten düşürme testlerinden de başarıyla geçti. Testlerde, Endonezya makamlarının ihtiyaçlarına yönelik olarak TP9 Elite Combat ve TP9 SF Elite ve TP9 SF Elite-S modellerinin öne çıktığı öğrenildi.

 

Güneydoğu Asya, CANİK’i Tercih Ediyor

SYS’nin, Güneydoğu Asya’da, Endonezya dışında; Malezya, Singapur ve Tayland’da da ihale süreçleri devam ediyor. Öte yandan SYS, Filipinler Polis Teşkilatıyla imzaladığı ilk sözleşme kapsamında, 10.000 adetlik ilk tabanca teslimatını tamamladı. İkinci sözleşmede yer alan 26.000 tabancadan ise son 11.400 adetlik teslimat devam ediyor. Bu ülkede bir lojistik destek altyapısı kuran SYS ayrıca Filipinler Silahlı Kuvvetlerinin açtığı ihalede de yarışıyor.

 

 1,134 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.