Ana Sayfa Haberler CANiK Team, IDPA Turkish National Championship 2022’den Derecelerle Döndü

CANiK Team, IDPA Turkish National Championship 2022’den Derecelerle Döndü

CANiK Team sporcuları, 1-4 Aralık tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen IDPA Turkish National Championship 2022’den derecelerle döndü. CANiK Team sporcusu Alperen Kıvılcım IDPA Turkish National Championship genel klasman birinciliği ve En İyi Nişancı Ödülü ve Master kategori şampiyonluğunu elde etti. CANiK Team sporcusu Taha Oğuzhan Kaymak, ESP Sharpshooter kategorisinde ve CANiK Team sporcusu Canan Türkoğlu da kadınlar kategorisinde 3’üncü oldu.

Samsun Yurt Savunma (SYS) markası CANiK, Uluslararası Dinamik ve Pratik Atış Sporları Kulübü (UDPAS) tarafından Türkiye’de bu yıl ikinci kez düzenlenen 2022 IDPA Turkish National Championship’in ana sponsorluğunu da üstlendi. Turnuvaya, 10 farklı ülkeden 95 sporcu katıldı.


SYS İş Geliştirme ve Kurumsal İletişim Müdürü Gençay Gençer

SYS İş Geliştirme ve Kurumsal İletişim Müdürü Gençay Gençer, ateşli silahların sadece savunma ve güvenlik amacıyla değil sportif kullanımına yönelik de farkındalık yaratmayı amaçladıklarını belirterek şunları aktardı: “Sportif atıcılık alanında Türkiye’de ve dünyada gerçekleştirilen tüm faaliyetleri destekliyor, sporcularımıza katkı sunmaya devam ediyoruz. Bu tip organizasyonlar sayesinde son kullanıcılar ile yakın ilişkiler kurabiliyoruz. Geçtiğimiz yıl yine CANiK sponsorluğuyla Türkiye’de ilk kez uluslararası düzeyde gerçekleştirilen 2021 IDPA Türkiye Şampiyonasını başarı ile organize etmiştik. Bu sene ise daha fazla katılımcı ülke ve sporcunun yer aldığını görmekteyiz. Sportif atıcılık alanında yapılan tüm etkinliklere CANiK olarak çok değer veriyoruz. Dünya çapında sadece askeri ve kolluk kuvvetlerinin değil, profesyonel sportif atıcıların da tercih edilen markası olmak bizim için çok kıymetli. Kasım ayında İtalya’da düzenlenen IDPA Avrupa Şampiyonası sponsorluğumuzla da tecrübemizi daha fazla arttırmış olduk. Bundan sonra bu alanda gerçekleşecek turnuvalara desteğimizi arttırarak sadece ülkemizde değil aynı zamanda tüm dünyada sportif atıcılığı daha üst düzeylere çıkarmayı ve ateşli silahların bilinçli ve doğru kullanımına yönelik farkındalık faaliyetlerimize devam etmeyi amaçlıyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.