Ana Sayfa Advertorial CANiK Team Kaptanı Nils JONASSON, CANiK SFx RIVAL-S ile 2023’te Yeni Şampiyonluklar Hedefliyor

CANiK Team Kaptanı Nils JONASSON, CANiK SFx RIVAL-S ile 2023’te Yeni Şampiyonluklar Hedefliyor

CANiK SFx RIVAL ile 2022 yılında 6 ulusal, 1 uluslararası şampiyonluk kazanan CANiK Team Kaptanı Nils Jonasson ile SHOT Show 2023’te görücüye çıkan CANiK SFx RIVAL-S modeli hakkında konuştuk. Jonasson’a, SFx RIVAL-S ile ilgili deneyimlerini ve görüşlerini sorduk. Okuyucularımızı, bu bilgilendirici ve samimi söyleşiyle baş başa bırakıyoruz.

Samsun Yurt Savunma (SYS), SHOT Show 2023’te, ilk çelik gövde tabancası CANiK SFx RIVAL-S’nin lansmanını gerçekleştirdi. Bir atıcı olarak SFx RIVAL-S ile ilgili izlenimleriniz neler oldu?

Açıkçası ilk izlenimim, orijinal SFx RIVAL ile benzerliği oldu. SFx RIVAL ile atış yapmayı seven herkes, eminim ki orijinaline sadık kalınarak tasarlanan bu harika çelik gövdeli tabancanın müptelası olacaktır!

340 gram ağırlaştırılmış gövdesiyle yeni favorim olan SFx RIVAL-S, 90° elmas kesim alüminyum düz tetik kutu içeriğiyle hâlâ en iyi tetiği sunuyor!

Tamamen çelik gövdeli SFx RIVAL-S, iki farklı renkte üretiliyor.

Sizce SYS, neden polimer gövdeli tabancalar üzerinde yıllarca çalıştıktan sonra çelik gövde tabanca tasarlama kararı aldı?

2019’da CANiK’le çalışmaya başladığımdan bu yana, metal gövdeli tabanca geliştirmek üzerine planlarımız vardı. Bu doğrultuda geliştirilen SFx RIVAL-S de ödüllere doymayan polimer gövdeye sahip SFx RIVAL’ın çelik gövdeli versiyonu. Kolay sökülebilir metal gövdeye sahip olan SFx RIVAL-S’nin, birçok yeni aksesuarı ile sportif atıcılık dünyasına damgasını vuracağından eminim. Polimer gövdeli SFx RIVAL’a kıyasla yaklaşık yüzde 30 daha ağır olan ve geri tepme etkisinin azaltıldığı SFx RIVAL-S, atış müsabakalarının en çok tercih edilen tabancası olacak. Polimer versiyonun tüm özellikleri ile birebir çelik gövdeye uyarlanması, sektörde nadir görülen bir uygulamadır.

CANiK Team Kaptanı Nils Jonasson, 2022 yılında 6 ulusal, 1 uluslararası şampiyonluk kazandı.

Geçen yıl, CANiK SFx RIVAL’i kullanarak 6 ulusal şampiyonluk 1 dünya şampiyonluğu kazandınız. Sizce bir atıcı için CANiK SFx RIVAL ile SFx RIVAL-S arasında ne gibi farklar var?

Geçtiğimiz yılın şampiyonluklarıyla CANiK’in müsabakalar için de ideal ve iddialı bir tabanca olduğunu, çok daha pahalı ekipmanlar kullanan rakipleri geride bırakarak kanıtladık.

SFx RIVAL-S, ağırlaştırılmış çelik gövde ile atıcıya daha az tepme hissi, daha az şahlanma ve isabet oranında artış sağlarken; polimer gövdeli tabanca ise atıcının hedef geçişlerinin daha akıcı, kılıftan tabanca çekme sırasında daha hızlı olmasını sağlıyor. Yani her halükârda hangisini seçerseniz seçin SFx RIVAL veya SFx RIVAL-S sizin için doğru bir seçim olacaktır.

Bu farkları göz önünde bulundurarak, CANiK SFx RIVAL ile CANiK SFx RIVAL-S arasında nasıl bir karşılaştırma yaparsınız?

Aslında bu tamamen sizin tercihlerinize göre değişir. Her iki tabanca da mükemmel; ancak asgari geri tepme için SFx RIVAL-S daha iyi bir tercih olabilir.

CANiK SFx RIVAL-S, standart kutu içeriğiyle de takdir topluyor.

Rakipleri ile karşılaştırıldığında, CANiK SFx RIVAL-S ne gibi avantajlar sunuyor? Ya da başka bir deyişle neden bir atıcı CANiK SFx RIVAL-S’i tercih etmeli?

İster atıcılığa yeni başlıyor olun isterseniz de arkadaşlarınızla poligonda atış yapmaya veya dünya şampiyonasında yarışmaya hazırlanın, her zaman sizi ve sevdiklerinizi koruyacak olan bir tabancaya ihtiyacınız var. Durum her ne olursa olsun CANiK SFx RIVAL-S, zengin tasarımıyla sizi yarı yolda bırakmayacaktır!

CANiK SFx RIVAL-S modelini gelecek müsabakalarda kullanacak mısınız?

Evet, bu sezon, yeni CANiK SFx RIVAL-S modelini kullanıyor olacağım. Bu sezon katılacağım ana turnuvalar ise şunlar olacak:

  • USPSA Carry Optics Nationals
  • Steel Challenge World Speed Shooting Championships
  • IDPA World Championships
  • USPSA Production Nationals
  • USPSA Multigun Nationals

Ayrıca, eyalet çapında ve yerel birçok müsabakaya da katılacağım.

Polimer versiyonun tüm özellikleri ile çelik gövdeye birebir uyarlanması, sektörde nadir görülen bir uygulama.

CANiK SFx RIVAL-S ile hangi aksesuarları kullanıyorsunuz veya kullanacaksınız?

Bu seneki IDPA müsabakalarında, tabancayla birlikte gelen standart şarjör hunisini kullanmayı planlıyorum.

Eklemek istediğiniz başka bir şey var mı?

CANiK ekibinin gösterdiği azim ve çalışkanlık beni şaşırtmaya devam ediyor diyebilirim. Sevdiğim işi yaparken böyle harika insanlarla çalışmaktan daha büyük bir gurur ve mutluluk olamazdı!

Instagram’da @NoSkillsNils hesabını ve YouTube’da https://www.youtube.com/nilsjonasson hesabını takip edebilirsiniz.

CANiK Team Kaptanı Nils Jonasson’a, zaman ayırıp sorularımızı cevaplandırdığı ve verdiği bilgiler için okuyucularımız adına teşekkür ediyoruz.

 73 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.