Ana Sayfa Haberler CANİK TP9 Elite Combat, ABD’de, 2019’un En İyi Tabancası Seçildi

CANİK TP9 Elite Combat, ABD’de, 2019’un En İyi Tabancası Seçildi

CANİK TP9 Elite Combat, ABD’de bulunan Rockcastle Shooting Center (Rockcastle Atış Merkezi) tarafından düzenlenen, Annual Firearms Industry Team Challenge and Firearms Industry Choice Awards (Yılın Ateşli Silahlar Endüstrisi Takım Yarışması ve Ateşli Silahlar Endüstrisi Tercih Ödülleri) etkinliğinde, 2019’un En İyi Tabancası seçildi. Samsun Yurt Savunma (SYS), gelişmeyi, 20 Haziran’da, sosyal medya hesaplarından duyurdu.

TP9 Elite Combat, ödüle; silah ustaları, atış alanı sahipleri, pazarlamacılar, distribütörler, amatör atıcılar, kolluk kuvvetleri ve askeri personelden oluşan profesyonel bir ekibin yaptığı değerlendirme sonucunda layık görüldü.

Konuyla ilgili açıklama yapan SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, şunları kaydetti: “CANİK, TP9 Elite Combat ile en iyi performansı, en iyi fiyatta kullanıcılara sunmasıyla yarışmayı önde tamamladı. TP9 Elite Combat modelinde, Salient Arms tarafından geliştirilmiş performans parçaları standart olarak bulunuyor. CANİK’in, TP9 Elite Combat’ı son derece erişilebilir bir fiyat ile tüketicinin beğenisine sunuyor olması şüphesiz jürinin bu ödülü vermesindeki en büyük etkendir. Bunun yanı sıra 50.000 ve üzeri atım ömrüne sahip yüksek teknoloji namlusu, zengin kutu içeriği ve dünya da ilk emniyet mandallı düz alüminyum tetik tasarımı da yine jüriden tam not alan diğer özellikleri arasındadır.”

CANİK’in elde ettiği başarıyla ilgili, 22 Haziran’da, ABD’li ithalatçı Century Arms da bir basın bülteni yayınladı. Century Arms Satış Müdürü Jason Karvois, bültende, şu ifadelere yer verdi: “CANİK tabancaları, en iyi değeri ve performansı temsil ediyor. TP9 Elite Combat tabancaları, oldukça erişilebilir bir fiyata sunuluyor ve üzerinde yapılabilen yükseltmelerle olağanüstü performansını daha da artırabiliyor.”

CANİK, aynı etkinlikte, TP9SFx modeliyle 2017’nin En İyi Tabancası, 2018’de TP9SF Elite modeli ile 2018’in İkinci En İyi Tabancası ve tabanca şarjörleri ile de 2018’in En İyi Silah Aksesuarı ödüllerini almıştı.

TP9 Elite Combat, Özellikleriyle Fark Yaratıyor

SYS’nin CANİK markası adı altında ürettiği TP9 Elite Combat tabancasında; polimer gövde, iğne ateşleme mekanizması, tek hareket tetik mekanizması ve pazarda en çok bulunan holografik optiklerin silaha montajını sağlayan 4 ayrı tip arayüz bulunuyor. 9×19 mm çapındaki tabanca, aşınma ve korozyon direncinin azami seviyeye çıkartılması için Tenifer ve Tenifer üzeri Cerakote® ile kaplanıyor. Silahın atış kontrol parçalarının tamamının kaplaması ise kullanıcıya kusursuz bir atış hassasiyeti sağlaması amacıyla nikelden yapılıyor. Kutu içeriği ise tüketicinin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak en üst seviyede tutuluyor.

 35,850 Toplam Görüntüleme,  9 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.