Ana Sayfa Haberler CANiK ve Grup Şirketleri İngiltere Yolcusu

CANiK ve Grup Şirketleri İngiltere Yolcusu

Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF’te ilk defa sergilediği ürünleriyle beğeni toplayan CANiK, şimdi de İngiltere’ye gidiyor. CANiK, diğer SYS grup şirketleri ile birlikte en yeni ürünlerini dünyanın en prestijli fuarlarından DSEI 2023’te görücüye çıkaracak.

Savunma ve havacılık sanayisinde Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden CANiK, bünyesinde bulunduğu Samsun Yurt Savunma (SYS) grup şirketleri ile birlikte, 12-15 Eylül 2023 tarihleri arasında İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenecek Uluslararası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı’na (DSEI) katılıyor. Dünyadaki üç orta kalibre top üreticisinden biri olan Birleşik Krallık şirketi AEI Systems’ı satın alan SYS, 22’ncisi düzenlenecek olan DSEI’de, CANiK ve diğer şirketlerin tabancalardan uçaksavarlara, orta kalibre toplardan uzaktan komutalı silah kulelerine kadar birçok ürününü sergileyecek.

CANiK M3 ve UNIROBOTICS’in Akıllı Sistemleri İlk Defa Yurt Dışında Sergilenecek

CANiK tarafından üretilen, dünyanın en düşük dağılıma sahip olduğu iddia edilen 12,7×99 mm NATO ağır makineli tüfek ailesi de fuarda yerini alacak. Ağır makineli tüfek ailesinin en yeni üyesi, Türkiye’nin muharebede kendini kanıtlamış (Combat Proven) milli uçaksavarı CANiK M2 QCB’nin daha yüksek atım hızına sahip yeni versiyonu CANiK M3 ve SYS grup şirketlerinden UNIROBOTICS tarafından geliştirilen milli uzaktan komutalı stabilize silah (UKSS) kule ailesi de ilk defa bir yurt dışı fuarında dünyaya tanıtılacak.

‘Ülkemizi gururla temsil edeceğiz’

CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, “Türk savunma sanayisi şirketlerinin uluslararası arenada elde ettikleri başarılarla gurur duyuyor, CANiK olarak biz de ülkemize katkı sunmaya devam ediyoruz. Yurtdışında katıldığımız her fuarda, Türk şirketlerine yönelik yoğun ilgi ve övgülerle karşılaşıyoruz. Bu motivasyonla, Türkiye’den çıkan global bir marka olarak büyük titizlikle hayata geçirdiğimiz yüksek teknolojiye sahip ürünlerimizi, sınırlarımızın ötesinde sergilemekten dolayı mutluyuz. Bu alanda yatırımlarımıza ve ihracatımıza son sürat devam etmek istiyoruz. İngiltere’nin CANiK için ayrı bir önemi de var. SYS şirketler grubunun yeni üyesi AEI Systems, kendi anavatanı İngiltere’de, ilk kez CANiK çatısı altında uluslararası bir fuarda orta kalibre top sınıfında yer alan ürünlerini sergileyecek.” dedi.

DSEI İki Yılda Bir Düzenleniyor

Her iki yılda bir düzenlenen DSEI, İngiltere Savunma Bakanlığının sponsorluğunda, Londra’daki ExCeL Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. Savunma ve havacılık sanayisine yönelik en son çözüm ve sistemlerin sergileneceği DSEI, uluslararası piyasa tecrübesi edinmek ve yeni iş fırsatları oluşturmak için olanaklar sunuyor. DSEI, hükümet temsilcilerini, ülkelerin silahlı kuvvetlerini ve küresel savunma ve güvenlik tedarik zincirinin temsilcilerini bir araya getiriyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.