Ana Sayfa Advertorial CDT Bilgi Teknolojileri ve Nano Dimension, Elektronik Cihazlara Katmanlı Üretimi Getiriyor

CDT Bilgi Teknolojileri ve Nano Dimension, Elektronik Cihazlara Katmanlı Üretimi Getiriyor

DragonFly LDM 3D, elektronik devrelerin katmanlı üretim teknolojisi ile üretilmesi konusunda, alanında en kapsamlı çözümü sunuyor. Bu 3 boyutlu yazıcı ile baskı devre kartları (PCB’ler), antenler, kapasitörler ve algılayıcılar üretilebiliyor.

Haftalar Süren Ar-Ge ve Prototip Süreçlerini Saatlere Sığdıran Çözüm: DragonFly LDM 3D

Haftaları bulan prototip üretim sürecini saatlere indirmek, tasarım bilgilerini yurt dışına göndermeden yerinde üretim yapmak ve maliyetleri düşürmek. Bunlar, özellikle savunma ve havacılık sektöründe faaliyet gösteren kuruluşlar için kritik kabiliyetler olarak öne çıkıyor. Elektronik parçaları katmanlı üretimle ortaya çıkartan DragonFly LDM 3D, bu kritik kabiliyetleri, Türk savunma ve havacılık sektörüne de sağlamaya hazırlanıyor.

DragonFly LDM 3D, elektronik devrelerin katmanlı üretim teknolojisi ile üretilmesi konusunda, alanında en kapsamlı çözümü sunuyor. Bu 3 boyutlu yazıcı ile baskı devre kartları (PCB’ler), antenler, kapasitörler ve algılayıcılar üretilebiliyor.

DragonFly LDM 3D’nin arkasında ise çok hassas inkjet püskürtme teknolojisi ile kullanıma özel nano-mürekkepler ve elektronik üretim için optimize edilmiş 3 boyutlu üretim yazılımı bulunuyor. Cihaz, patentli LDM (Lights-out Digital Manufacturing / Işıksız Sayısal Üretim) teknolojisi sayesinde neredeyse insan müdahalesine hiç gerek olmadan çalışıyor.

DragonFly LDM 3D, Sektörün Özel Hassasiyetlerine Cevap Veriyor

DragonFly LDM 3D, elektronik tasarım ve üretim otomasyonu konusunda Türkiye, Orta Doğu ve Orta Asya ülkelerinde kapsamlı çözümler sunan CDT Bilgi Teknolojileri ve temsilcisi olduğu Nano Dimension firmasının iş birliği ile Türk savunma ve havacılık sanayisinin de kullanımına girmeye hazırlanıyor.

DragonFly LDM 3D, dünya genelinde, aralarında NASA’nın da bulunduğu 50’den fazla kurumda kullanılıyor. Cihaz, hem mekanik uygulamalarda kazanılan 30 yıllık katmanlı üretim teknolojisinin elektronik uygulamalara aktarılması hem de özel geliştirilen nano-mürekkepler yardımıyla elektronik cihaz üretiminde çığır açan ilk ve tek makina olarak kullanıcılarına önemli bir katma değer sağlıyor. Cihaz, klasik yöntemlerle üretimi mümkün olmayan uygulamaların denenmesini ve üretimini de mümkün hale getiriyor. Klasik yöntemlerle üretilen baskı devre kartlarının düz olması gerekirken DragonFly LDM 3D, farklı şekillerde PCB’ler üretebilmesine imkân tanıyor.

DragonFly LDM 3D, özellikle savunma ve havacılık sanayisi ve Ar-Ge kuruluşları tarafından yerli ve milli değer yaratma hedefine tam destek sağlayabilecek, elektronik üretim konusunda çığır açan bir ürün olarak öne çıkıyor. Kullanımı ile milli tasarımların yurt dışına gönderilmeden prototip üretimlerinin yapılmasını, ürün geliştirme süreçlerinde zaman ve maliyet kazançları elde edilmesini ve gizliliğin korunmasını sağlıyor.

3 Boyutlu Düşünceye Geçiş

Haftaları bulan prototip üretim sürecini saatlere indirerek tasarımın sonucunu kısa sürede görebilme imkanı sunan Dragonfly LDM 3D; otomotivden sağlığa, havacılıktan telekomünikasyona, tüketici elektroniğinden savunma sanayisine kadar pek çok sektörde, elektronik ürünlerin tasarımında 2 boyutlu düşünceden 3 boyutlu düşünceye geçiş sağlıyor.

CDT Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Alpay Göğüş, tüm dünyada birçok inovasyon ödülüne değer görülen DragonFly LDM 3D ile müşterilerine tüm ürün geliştirme döngülerini kontrol edebilme, verimliliklerini artırma ve piyasaya giriş sürelerini hızlandırma olanağı sunduğunu vurguluyor.

Nano Dimension Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkan Yardımcısı Stephan Krause ise CDT Bilgi Teknolojileri ile Türkiye başta olmak üzere, Orta Doğu ve Orta Asya bölgesinin sunduğu büyüme fırsatlarını sürekli ele aldıklarını ve bu yönde çalıştıklarını; gelişen pazarlar kapsamında Türkiye’nin stratejik olarak büyük önem taşıdığına dikkat çekiyor.

 306 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.