Ana Sayfa Haberler Cerebrum Tech, Sektörün Dijital Dönüşüm Yol Haritasını Çizmeye Aday

Cerebrum Tech, Sektörün Dijital Dönüşüm Yol Haritasını Çizmeye Aday

Alper ÇALIK / a.calik@savunmahaber.com

Niş teknolojik alanlarda özgün ürün ve çözümler geliştirmek ve farklı sektörlerdeki firmalara, dijital dönüşüm alanında yol göstermek üzere kurulan Cerebrum Tech, 20 Ocak’ta düzenlenen bir basın toplantısı ile kendini tanıttı. Basın toplantısında konuşan Cerebrum Tech Kurucusu Dr. R. Erdem Erkul, firmanın faaliyet alanları ve vizyonu konusunda bilgi verdi.

“Cesaret, azim ve çalışkanlığın niş teknolojilerle buluştuğu, gençlere ilham veren bir teknoloji şirketi olma” vizyonu ile yola çıkan Cerebrum Tech, savunma ve havacılık, eğitim, sağlık, finans, şehircilik, otomotiv, kamu ve üretim sektörlerinde faaliyet gösterecek. Cerebrum Tech’in, bu sektörlerde odaklanacağı teknoloji alanları ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Veri analitiği
  • Blok zinciri
  • Yapay zeka
  • Robotik
  • Uygulama geliştirme
  • Arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik
  • Siber güvenlik

Cerebrum Tech, dijitalleşme konusunda kurum ve kuruluşlara sunduğu yol haritasını üç adımda şekillendiriyor. Firma, önce, müşterilerini yeni dijital dönüşüm projeleri geliştirme ve dijitalleşmede doğru yolu bulma konusunda teşvik edecek bir danışmanlık hizmeti ile başlıyor. İkinci adımda, yeni iş fırsatlarını keşfetmek için mevzuatları ve kamu politikalarını yakından takip ve analiz ediyor. Bu hizmetin üçüncü adımında ise niş teknoloji alanlarında öncü bir teknoloji ekosistemi oluşturmayı hedefliyor.

Gençlere İlham Vermenin Önemi

Cerebrum Tech girişimiyle Türkiye’de ve dünyada öncü bir teknoloji ekosistemi oluşturmayı hedeflediklerini belirten Erkul, genç nesillere ilham vermenin de önemine dikkat çekti. “Ülkemizdeki genç nüfusun toplam nüfusa oranı %15,6 ve bu oran ile 28 AB ülkesi arasında birinci sıradayız. Gençler bizler için çok önemli çünkü dijital dönüşümün içinde olan, teknolojiyi en iyi bilen onlar. İşte bundan dolayı ülkemizin dijital dönüşüm yolculuğunda onların varlığı ve büyük teknoloji ekosistemimize dahil olmaları son derece önemli. Bugünün ve geleceğin iş dünyasını dijital nesiller şekillendirmeye başlıyor. Bugün gençlerimiz internet, sosyal medyada yer alma, oyun oynama üzerinde yüksek kullanım oranlarına sahipler. Bu pek çok kişiyi tedirgin etmekte ancak biz bu duruma çok farklı bir bakış açısıyla yaklaşmayı tercih ediyoruz. Aslında bu sayede dijital dönüşüm becerilerini ve geleceğin mesleklerini daha kolay benimsiyorlar. Kodlama, programlama, yapay zekâ, veri bilimi, dijital pazarlama, iletişim gibi alanlarda çevrimiçi pek çok eğitim alarak kendilerini geliştirmelerini önemsiyoruz. Ayrıca gençlerimizin teknoloji alanında yeni girişimler çıkarmaya yönelik iştahları her geçen gün daha da artıyor. İşte tam bu noktada, ülkemizin dijital dönüşümde katma değer yaratması yolunda, gençlerin girişimcilik ruhunu yükselterek, onlara hedeflerini gerçekleştirmeye inanmaları için ilham olmak istiyoruz.”

Cerebrum Tech Kurucusu Dr. R. Erdem Erkul

Cerebrum Tech ekibi olarak, tutkuları ve kaynakları bir araya getirerek bir dijital dönüşüm ekosistemi oluşturmayı hedeflediklerini belirterek katılımcılara “Sizce de vakti gelmedi mi?” diye soran Erkul, “Gelecekte hem yerel hem de küresel ölçekte bu ekosistemi büyütüp, geliştireceğiz. Ülkemizin gerçekten büyük bir potansiyeli var. Bu potansiyeli bir an önce çıkarmaya ihtiyaç, bizde de bu ihtiyacı giderecek bir iştah var. Dinamik, değişime açık ve giderek büyüyecek ekosistemimizi köklü deneyimlerimiz ve becerilerimiz ile oluşturmaya hazırız.” şeklinde konuştu.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.