Ana Sayfa Haberler CES, Eurosatory’de, Kişisel ve Araç Koruma Ürünlerini Dünya Sahnesine Çıkartıyor

CES, Eurosatory’de, Kişisel ve Araç Koruma Ürünlerini Dünya Sahnesine Çıkartıyor

Açık Grubu şirketlerinden biri olan ve savunma ve havacılık sektöründe faaliyet gösteren CES, 11 Haziran’da başlayan Eurosatory 2018’e katılıyor. CES, fuarda, kendi geliştirdiği miğfer, yelek, kalkan, göğüs plakası gibi kişisel koruma ekipmanlarının yanı sıra, askeri zırhlı araçlara yönelik balistik koruma alanındaki parçacık kalkanı ve eklemeli ürünlerini de sergiliyor.

Bugüne kadar savunma sanayinde büyük ölçüde dışarıdan alınan balistik ürünleri, %100 milli ve yerli olarak üreten CES, Türkiye’nin, savunma sanayisinde dünyanın öncü ülkelerinden biri haline gelmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

CES; kara, deniz ve hava araçlarında kullanılan kompozit balistik zırhları Türkiye’de ilk üreten firma olma özelliğini taşıyor. Cirosunun önemli bir yüzdesini Ar-Ge çalışmalarına ayıran şirket; FNSS, Otokar ve BMC gibi kara aracı imalatçıları için yüzlerce metal parçayı yüksek teknoloji kompozitlerle yeniliyor. CES, Ar-Ge kadrosunu da buna paralel olarak büyütmeye devam ediyor.

CES, 2020 yılında, ürettiği ürünlerin yüzde 50’sini, ihraç etmeyi ve kompozit alanında, dünyanın önde gelen firmalarından biri olmayı hedefliyor. Bu vizyonla kurduğu CES Composites UK firması ile Avrupa’da çalışmalarını hızlandırdı. Türkiye’de ise 20.000 metrekarelik alana kurulu üretim tesisiyle iş ortakları için konvansiyonel yöntemlerden, en üst havacılık sertifikasyonlarını gerektiren üretim tekniklerine kadar uzanan, geniş bir yelpazede hizmet veriyor.

Çözümlerini, global pazara yönelik olarak geliştirme vizyonuna sahip olan CES, kişisel balistik koruma ürünleri alanında, dünya standartlarında üretim yapıyor. Deneyimli mühendis kadrosuyla en üst tehdit seviyelerine karşı koruma sağlayan ürünler tasarlayan ve üreten şirket; miğfer, yelek, göğüs plakası ve kalkan gibi kişisel koruma teçhizatında; ergonomi, hafiflik, kolay aksesuar entegrasyonu gibi, kullanıcıya sahada avantaj ve kolay kullanım sağlayacak kriterleri ön planda tutuyor.

CES, savunma sanayisinde, Türkiye’de önemli yatırımların yapıldığı; hava, kara ve deniz araçlarında parçacık kalkanı ve eklemeli zırh alanındaki özgün çözümleriyle de ön plana çıkıyor. Tank modernizasyonu projeleri de dâhil olmak üzere, birçok zırhlı araç platformunda, bugün CES’in ürünleri kullanılıyor.

Dünyada, havacılık, uzay ve savunma sektörleri için vazgeçilmez kalite göstergesi olan AS9100 sertifikasyonuna 5 senedir sahip olan CES; Airbus, Sikorsky, Leonardo gibi dünya çapındaki müşterilerine en üst seviyede hizmet veriyor. Türkiye’deki en yüksek kapasiteli ileri kompozit teknolojileri imalat tesisine sahip olan CES, aynı zamanda Milli ve NATO Gizli Tesis Güvenlik Belgesi ve Üretim İzin Belgesi’ne de sahip.

 1,427 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.