Ana Sayfa Haberler CES İleri Kompozit, Bir NATO Ülkesi için Helikopter Taban Zırhı ve Kokpit Zırhı Üretiyor

CES İleri Kompozit, Bir NATO Ülkesi için Helikopter Taban Zırhı ve Kokpit Zırhı Üretiyor

CES İleri Kompozit, 27 Nisan’da, bir NATO ülkesinin ihtiyacını karşılamak üzere, helikopter taban zırhı ve kokpit zırhı üretimi konusunda yeni bir sözleşme paketine imza attığını duyurdu.

MSI Dergisi’nin edindiği bilgilere göre, söz konusu tedarik için ana yüklenici firma tarafından kapalı bir ihale düzenlendi. Bu ihalede, özellikle Avrupa’daki önemli bir rakibi ile yarışan CES İleri Kompozit, en iyi fiyat, teknik hazırlık dosyası ve temin süresini vererek sözleşmeyi imzalamaya hak kazandı.  

CES İleri Kompozit, taban zırhı ve kokpit zırhını, daha önceden entegrasyon yapmadığı, yeni bir helikopter modeli için üretecek. Projenin firma açısından bir diğer yeniliği ise zırhların, firmanın geçmiş projelerinde ihtiyaç olarak gündeme gelmeyen, yeni bir tehdit seviyesine karşı koruma sağlayacak olması. CES İleri Kompozit, zırhın konseptini tasarladı, yurt dışında test ettirdi, onayı aldı ve bunun ardından uygulamaya geçti. Projenin, 2022 yılında tamamlanması hedefleniyor. Firma, havacılık sektörünün önde gelen üreticilerine, 10 yıldan fazla süredir hizmet veriyor. İleri düzey kompozit teknolojilerine sahip ürünleri bulunan CES İleri Kompozit, AS-9100 Kalite Yönetim Sistemi gerekliliklerini tüm süreçlerinde benimsemiş yapısıyla uluslararası pazarda da tercih ediliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.