Ana Sayfa Haberler Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan CEY Savunma’ya Teşekkür Belgesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan CEY Savunma’ya Teşekkür Belgesi

CEY Savunma’nın MOTA model tanımlama dili ve araçları ürünü, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın düzenlediği 2021 Verimlilik Proje Ödülleri’nde finale kalarak Teşekkür Belgesi almaya hak kazandı. Verimlilik Proje Ödülleri, 17 Aralık’ta, Bilişim Vadisi’nde düzenlenen törende takdim edildi.

CEY Savunma, 2021 Verimlilik Proje Ödüllerine, MOTA ürününü geliştirdiği DAGMOT projesi ile katıldı. Bu proje, başvuru yapan toplam 468 firmanın projeleri arasında finale kaldı ve Teşekkür Belgesi almaya layık görüldü.

CEY Savunma DAGMOT projesinde, simülasyon sistemlerinde kullanılmak üzere; dinamik, adaptif ve görsel model tanımlama dili ve araçlarını geliştirdi. Projede geliştirilen ve daha sonra MOTA adını alan ürün, CEY Savunma’nın iç projelerinde kullanıldı.  Ürün; model tanımlama sürelerini kısalttı, geliştiricilerin projelere adaptasyonu hızlandırdı ve otomatik kod üretimi ile ciddi bir verimlilik sağlandı.

CEY Savunma, MOTA’yı, çok yakında sektörün kullanımına sunmayı hedefliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.