Ana Sayfa Haberler Cizre’deki Jandarma Taktik İHA Birlik Komutanlığı, BAYRAKTAR TB2’lerle Açıldı

Cizre’deki Jandarma Taktik İHA Birlik Komutanlığı, BAYRAKTAR TB2’lerle Açıldı

Şırnak’ın Cizre ilçesinde kurulan Jandarma Taktik İHA Birlik Komutanlığının açılışı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katılımıyla 16 Mayıs’ta gerçekleştirildi.

Bakan Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı: “Havada, karada, denizde, her zaman ve her yerde… Şırnak Cizre’de, Jandarma Taktik İHA Birlik Komutanlığımızın açılışını gerçekleştiriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.”

Bakan Soylu tarafından paylaşılan fotoğraflarda, komutanlıkta, Baykar tarafından üretilen BAYRAKTAR TB2’lerin yer aldığı görüldü. Terörle mücadelede önemli bir araç olan BAYRAKTAR TB2’lerden birinin üzerinde ise MAM-L ve MAM-C mühimmatlarının yer aldığı görüldü.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, 8 Mayıs’ta, Jandarma Genel Komutanlığına 3 adet daha BAYRAKTAR TB2 teslimatı gerçekleştirildiğini duyurmuştu.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.