Ana Sayfa Haberler Collins Aerospace, Açık Sistem Mimarisine Sahip Yeni Bir Telsiz Terminali Geliştiriyor

Collins Aerospace, Açık Sistem Mimarisine Sahip Yeni Bir Telsiz Terminali Geliştiriyor

Collins Aerospace, Amerikan Hava Kuvvetlerinin hava araçlarında kullanılacak ve SPOC (Software Programmable Open Mission Systems (OMS) Compliant / Yazılım ile Programlanabilir Açık Görev Sistemi Uyumlu) özellikli bir telsiz terminali geliştiriyor. Gelişmenin ayrıntıları, firma tarafından, 3 Ağustos’ta açıklandı.

Söz konusu telsiz terminal, Collins Aerospace’in, 2019 yılında imzaladığı 18,9 milyon dolarlık sözleşme kapsamında geliştiriliyor. Terminalin programlanabilirlik özelliği sayesinde, yeni haberleşme dalga şekilleri ve siber güvenlik gibi güncellemeler, kısa sürede yapılabilecek. Aynı zamanda, görev ihtiyaçlarını karşılamak için, üçüncü taraflarca geliştirilmiş yazılımlar da telsizlere yüklenebilecek. Collins Aerospace, terminalin, ön tasarım inceleme ve kritik tasarım inceleme süreçlerini, planlandığı gibi zamanında tamamladı. Yakın zamanda, sistemin testlerinin yapılması hedefleniyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.