Ana Sayfa Haberler Collins Aerospace, Geçmişten Gelen Mirası Geleceğe Taşımaya Hazır

Collins Aerospace, Geçmişten Gelen Mirası Geleceğe Taşımaya Hazır

MSI Dergisi’nin 182’nci sayısında yayımlanan IDEF’19 Özel Dosyası’nın üçüncü bölümündeki haber aşağıda paylaşılmıştır:

 

United Technologies Corporation (UTC) ile Rockwell Collins’in geçen yıl gerçekleşen birleşmesi sürecinde, UTC Aerospace Systems ve Rockwell Collins’in bir araya gelmesi ile oluşturulan Collins Aerospace, yeni yüzü ile IDEF’e ilk defa katıldı.

Collins Aerospace Başkan Yardımcısı (Eyleyici Sistemler) Ed Dryden, firmanın, Türk sanayisi ile yakın ilişkiler konusunda köklü bir mirası devraldığını vurguladı. Bu konuda, 2015’e kadar UTC bünyesinde yer alan Sikorsky’yi ve Sikorsky’nin ortak girişimi Alp Havacılık’ı örnek verdi. Collins Aerospace, özellikle mekanik sistemler konusunda, Alp Havacılık ile çalışmaya devam ediyor ve Alp Havacılık’ın yurt dışı satışlarında, kayda değer bir paya sahip.

MSI Dergisi İş Geliştirme Uzmanı Tatiana Ayçenk ve Collins Aerospace Başkan Yardımcısı (Eyleyici Sistemler) Ed Dryden

 

Collins Aerospace, Türkiye’nin özgün hava platformları için alt sistem çözümleri de sağlıyor. Örneğin, HÜRKUŞ’un iklimlendirme sistemi ve T625 GÖKBEY’in ana ve kuyruk rotoru eyleyicileri, Collins Aerospace’nin imzasını taşıyor. Firma yetkilileri, fuar sırasında, TUSAŞ’la iş birliklerini daha da ileriye taşıyacak konuları görüşme fırsatı da buldu.

Dryden, önümüzdeki dönemde, Türk kullanıcılar ve Türk savunma ve havacılık sanayisi ile birlikte çalışma konusuna yaklaşımlarını şöyle aktardı: “Müşterilerimize katma değer sağlayan ve çalışma alanımızın tamamını kapsayan kabiliyetlerimiz var. Türkiye’nin savunma ve havacılık sanayisine yönelik politikalarını ve offset gereksinimlerini bir zorluk ya da sorun olarak değil, ilişkileri geliştirmek için bir fırsat olarak görüyoruz.”

Collins Aerospace Başkan Yardımcısı (Eyleyici Sistemler) Ed Dryden, firmanın, Türk sanayisi ile yakın ilişkiler konusunda köklü bir mirası devraldığını vurguladı.

 1,415 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.