Ana Sayfa Manşet Çağatay İHA, HARBİYE Komuta Kontrol Sistemine Entegre Edildi

Çağatay İHA, HARBİYE Komuta Kontrol Sistemine Entegre Edildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çağatay İHA ile ilgili bilgi aldı.

Coşkunöz Holding’e bağlı sektör şirketleri Coşkunöz Savunma Havacılık (CSH) ve UAVERA, MRBS’21’e ortak bir stant ile katıldı. UAVERA tarafından geliştirilen Çağatay insansız hava aracı (İHA), etkinlikte, komuta kontrol sistemlerine entegre olmuş bir İHA olarak boy gösterdi. Çağatay, HAVELSAN ve UAVERA ekiplerinin birlikte yürüttükleri bir proje kapsamında HAVELSAN’ın HARBİYE çözümüne entegre edildi. Böylece Çağatay İHA’sı, HARBİYE müşterek komuta kontrol sisteminin kullanıcıları tarafından sahadaki bir unsur olarak takip ve kontrol edilebilecek. Saha ekiplerine keşif, gözetleme ve hava desteği sağlayabilecek.

Cağatay İHA, HAVELSAN ve UAVERA ekiplerinin birlikte yürüttükleri bir proje kapsamında HAVELSAN’ın HARBİYE çözümüne entegre edildi.

Piste ihtiyaç duymadan dikey iniş kalkış yapabilen ve yerli yazılım ve kontrolcülerle donatılmış olan Çağatay İHA, zorlu hava koşullarında ve tam otonom olarak görev yapabiliyor. Bulut altı İHA sınıfında yer alan sistem, 6 saate kadar havada kalabiliyor ve yerden, 150 kilometre mesafeye kadar kontrol edilebiliyor.

Savunma ve havacılık alanında, helikopter orta gövdesi de dâhil olmak üzere farklı üretim projelerini üstlenen CSH ise etkinlikte, taret sistemleri üretimi çalışması ile yer aldı.

Savunma ve havacılık alanında, helikopter orta gövdesi de dâhil olmak üzere farklı üretim projelerini üstlenen CSH, etkinlikte, taret sistemleri üretimi çalışması ile yer aldı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.