Ana Sayfa Haberler Çağatay İHA, Türk Hava Kurumu Teknik Envanterine Girdi

Çağatay İHA, Türk Hava Kurumu Teknik Envanterine Girdi

Coşkunöz Holding kapsamında faaliyet gösteren UAVERA’nın Çağatay insansız hava aracı (İHA), Türk Hava Kurumu (THK) Teknik A.Ş. tarafından eğitim amaçlı olarak kullanılacak. UAVERA ile THK Teknik arasında daha önce imzalanan sözleşme doğrultusunda 1 adet Çağatay İHA, gerçekleşen sertifika töreni ile THK Teknik’e teslim edildi. Gelişme, UAVERA tarafından, 17 Aralık’ta duyuruldu.

Eskişehir THK İnönü Havacılık Eğitim Merkezi Başkanlığı’nda gerçekleştirilen törene UAVERA Havacılık Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Ünver Şahin, THK Teknik Uçak Bakım A.Ş. Genel Müdürü Cemal Balıkçı, İHA2 sertifikası alacak pilot adayları ve firma yetkilileri katıldı. Törene katılanlar, yapılan uçuş gösterisiyle Çağatay İHA’yı havada izleme olanağı da buldu.

UAVERA ile THK Teknik arasında imzalanan sözleşmenin kapsamında, İHA için simülasyon sistemi de bulunuyor. Çağatay İHA, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türk Hava Kuvvetleri envanterlerinde de kullanılıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.