Ana Sayfa Haberler COVID-19 Tehdidini Göz Önüne Alan ICDDA, Buluşmayı İleri Bir Tarihte Gerçekleştirecek

COVID-19 Tehdidini Göz Önüne Alan ICDDA, Buluşmayı İleri Bir Tarihte Gerçekleştirecek

13-15 Ekim tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilmesi planlanan Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA), COVID-19’un devam eden etkileri nedeniyle henüz açıklanmayan ileri bir tarihe ertelendi.

Karar, 1 Eylül’de yapılan OSSA Yönetim Kurulu Toplantısı’nda alındı. ICDDA; Avrupa İşletmeler Ağı (Enterprise Europe Network / EEN), Avrupa Komisyonu (European Commission / EC), EEN’in partnerlerinden biri olan Ankara Sanayi Odası ve OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) organizatörlüğünde; T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı destekleri ile 13-15 Ekim tarihleri arasında, Ankara’daki Beytepe Kongre Merkezi’nde düzenlenecekti. ICDDA, COVID-19 süreci sebebiyle daralan iş hacmine sektörel olarak çözümler üretebilmek ve katılımcılara yeni iş fırsatları sunabilmek adına, uçuşları konusunda sıkıntı yaşayan yurt dışı katılımcıların sanal B2B görüşmelere katılması; etkinlikte yüzü yüze ve sanal görüşmelerin birlikte gerçekleştirmesi şeklinde hibrit bir platforma taşınmıştı.

8 Eylül’de yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: “ICDDA etkinliğimizde, Sağlık Bakanlığımız ve Ticaret Bakanlığımızın yönergeleri doğrultusunda, gerekli tüm mesafe ve hijyen kurallarına uyularak katılımcılarımızın sağlık durumlarının olumsuz etkilenmemesi adına gerekli tüm önlemleri almayı hedeflemiştik. Fakat son günlerde Türkiye ve yurt dışında, artan COVID-19 vaka sayıları ve ağır hasta sayılarının daha yüksek rakamlara ulaşacağı ve durumun kritikleşeceği öngörülmektedir.”

Özellikle vaka sayılarının hızla arttığı Ankara’da kapalı bir alanda bir araya gelmenin sağlık endişelerini de beraberinde getireceği düşüncesinde olduklarını bildiren organizasyon yetkilileri, açıklamaya şunları ekledi: “Airbus, Boeing, KAI, Leonardo, Patria, DIEHL, Sikorsky, Lockheed Martin, Rolls-Royce, Thales, Pakistan Silahlı Kuvvetleri, Katar Silahlı Kuvvetleri, BAE Polis Teşkilatı Satın Almacıları, Dubai Polis Teşkilatı Satın Almacıları, Çin Halk Cumhuriyeti Polis Teşkilatı Satın Almacıları, Malezya ve Meksika’dan Sektörel Firmalar ve Kurumlar; Fransa, İsveç, Letonya, Kuzey Makedonya, Çin Halk Cumhuriyeti, Nijerya, Pakistan ve Ukrayna gibi birçok ülkeden kurum ve firmaların satın almacıları ile ICDDA 2020 katılımları konusunda teyitleşmiş durumda olsak da; etkinliğimizin ileri bir tarihe ertelenmesinin, katılımcılarımızın sağlık durumlarını ön planda tutmak ve katılımcılarımızın ICDDA etkinliğimizden en yüksek verimi alabilmeleri adına daha çok fayda getireceğini düşünüyoruz.

5’inci ICDDA etkinliğimize bugüne kadar yüksek seviyede ilgilerini gösteren paydaşlarımızın ve katılımcılarımızın ICDDA 2020 sözleşmelerinde yer alan tüm hakları (stand yerleri, stand bedelleri, platform kayıtları vd.) yeni tarihinde gerçekleşecek 5’inci ICDDA etkinliği için korunacaktır. ICDDA 2020 etkinliğimizin yeni tarihi önümüzdeki günlerde paylaşılacaktır.”

ICDDA’in Resmi Yayın ve Basın Sponsorluğunu, MSI Dergisi üstleniyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.