Ana Sayfa Manşet CTech, Sınır Güvenliğine Yönelik Haberleşme Çözümleri ile Fark Yaratmayı Hedefliyor

CTech, Sınır Güvenliğine Yönelik Haberleşme Çözümleri ile Fark Yaratmayı Hedefliyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Modeo Live canlı yayın ses ve video aktarım ürününü yakından inceledi.

CTech’in ürün ailesinde yer alan uydu haberleşme sistemleri, radyo link sistemleri ve mobil canlı yayın sistemleri, sınır güvenliği kapsamında ihtiyaç duyulan çözümler arasında bulunuyor. Firma, yeni çözümler üzerinde de çalışıyor. CTech, MRBS’21’de, mevcut ürünlerinin ve üzerinde çalıştığı çözümlerin, sahadaki performansının ve yeni projelerdeki kullanım potansiyelinin üzerinde durdu.

Sınır güvenliği kapsamında önemli görevler üstlenen insansız hava araçlarının (İHA), menzili çok daha kısıtlı olan ve coğrafi engellerden daha çok etkilenebilen görüş hattı veri linkleri yerine, uydu üzerinden iletişim kurması, önemli bir kabiliyet olarak öne çıkıyor. CTech, hem hava araçlarına entegre edilen geniş bant uydu haberleşme sistemlerini hem de mobil uydu yer terminallerini sağlıyor. Firmanın özgün çözümleri olarak öne çıkan bu ürünler, TUSAŞ’ın ANKA ve AKSUNGUR İHA’larında kullanılıyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Modeo Live canlı yayın ses ve video aktarım ürününü yakından inceledi.

Altyapı imkânlarının kısıtlı olduğu sınır bölgelerinde, kablolu bağlantının kurulamadığı, birbirinden coğrafi engellerle ayrılmış kalıcı ya da geçici askeri yerleşkeler arasında güvenilir ve geniş bantlı haberleşme tesis etmek, bir diğer kritik kabiliyet. CTech, bu alanda ise radyo link çözümleri sunuyor. Firma, 80 Ghz ve 60 Ghz frekanslarında çalışan radyo link ürünleri ile iki nokta arasında geniş bant veri transferi sağlıyor. AES 256 standardında şifreleme kullanılan sistemler, dar huzme açısı (< 3 °) sayesinde, ancak görüş hattına çok yakın açıdan, çok yüksek güçle ve diğer frekanslara nazaran çok yakın mesafeden karıştırılabiliyor. Böylece, diğer alternatiflere göre çok daha güvenilir bir iletişim sağlıyor.

CTech, standında askeri ataşeleri de ağırladı.

CTech’in Modeo Live canlı yayın ses ve video aktarım ürünü, Türk emniyet güçleri tarafından, 2013 yılından beri, sınır güvenliği uygulamaları da dâhil olmak üzere birçok alanda kullanılıyor. Omuz veya sırtta taşınabilen bir verici ve gönderilen video ve verilerin toplandığı bir alıcı üniteden oluşan sistem, birden fazla 3G/4G LTE hattı, Ethernet, Wi-Fi veya uydu bağlantısı kullanarak kesintisiz ve kaliteli bir görüntü aktarımı sağlıyor. Sistem, bir sırt çantasında taşınabiliyor.

CTech, hem hava araçlarına entegre edilen geniş bant uydu haberleşme sistemlerini hem de mobil uydu yer terminallerini sağlıyor. Firmanın özgün çözümleri olarak öne çıkan bu ürünler, TUSAŞ’ın ANKA ve AKSUNGUR İHA’larında kullanılıyor.

Yeni Çözümler Yolda

CTech, 80 Ghz ve 60 Ghz frekanslarında çalışan radyo link ürünleriyle iki nokta arasında geniş bant veri transferi sağlıyor.

CTech, sınırda devriye gezen güvenlik güçlerinin ve kullandıkları teknolojik ekipmanların, kesintisiz ve geniş bantlı bir haberleşme sistemi ile operasyon merkezine irtibatlandırılması projesi üzerinde de çalışıyor. Bu amaçla 4G GSM şebekesi, ufuk hattı haberleşme sistemi (LOS) ve ufuk ötesi uydu haberleşme sistemlerini bir arada kullanan, her şart altında kesintisiz haberleşme yeteneğine sahip, çok amaçlı geniş bant haberleşme altyapısı üzerinde çalışmalar yürütüyor.

CTech’in Modeo Live canlı yayın ses ve video aktarım ürünü, Türk emniyet güçleri tarafından, 2013 yılından beri, sınır güvenliği uygulamaları da dâhil olmak üzere birçok alanda kullanılıyor.

Firmanın üzerinde çalıştığı bir diğer konu, sınır güvenliği sistemlerine, karıştırmaya karşı dayanıklılık ve elektronik harbe karşı bağışıklık özelliklerinin eklenmesi. Güvenlik güçlerinin, bu özelliklere sahip çözümlerle daha güvenli bir şekilde görev yapabileceğinden hareket eden CTech, çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.