Ana Sayfa Özel DosyalarIDEF 2021 Çukurova Savunma’dan İki Yeni Ürün: 8/9 Tonluk 4×4 Zırhlı Araç Şasisi ve Hızlı Zırhlı Kazıcı-Yükleyici

Çukurova Savunma’dan İki Yeni Ürün: 8/9 Tonluk 4×4 Zırhlı Araç Şasisi ve Hızlı Zırhlı Kazıcı-Yükleyici

Yenilikçi çözümleriyle hem yurt içinde hem de yurt dışında silahlı kuvvetlerin ve güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarını karşılayan Çukurova Savunma, fuarda, iki yeni ürününün lansmanını yaptı. Bunlardan ilki, Hızlı Zırhlı Kazıcı-Yükleyici BHL-z; ikincisi ise 8/9 Tonluk 4×4 Çok Amaçlı Hafif Zırhlı Personel Taşıyıcıları için Tekerlekli Şasi Platformu oldu. Firma, bir diğer ürünü olan 14 tonluk 4×4 şasini de fuarda ziyaretçilerin ilgisine sundu.

Hızlı Zırhlı Kazıcı-Yükleyici BHL-z

Operasyon Sahasının İş Makinası BHL-z

16 ton sınıfında, 4x4x4 (4 tekeri de tahrikli ve her iki aksta dönüş sistemine sahip) bir araç olan BHL-z, saha operasyonlarında fark yaratabilecek bir dizi teknik özelliğe sahip. Bunlar arasında; 220 beygir gücünde motor, 6 ileri 3 geri vitese sahip Ergo-Powershift otomatik şanzıman, 77 km/saat azami hız, HPSS süspansiyon, patlak-gider (run-flat) lastikler ve BR7 balistik koruma seviyesi yer alıyor. Ayrıca, ürünün STANAG 4569 2a/2b seviyesinde mayın korumasına sahip olduğu, simülasyon ortamında doğrulanmış durumda.

Bu özellikleri sayesinde BHL-z, yüksek tehdit seviyesine sahip operasyon alanlarında, hem koruma sağlıyor hem de görevini, güvenilir bir şekilde yerine getirerek ihtiyaçları karşılıyor. Firma, aracın bu niteliklerini, “Kullanıcılar, diğer iş makinalarının yetersiz kaldığı anlarda, BHL-z’ye güvenebileceklerini biliyor.” cümlesiyle ifade ediyor.

BHL-z, standart özelliklerinin yanı sıra bir dizi opsiyonel özellikle son kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Opsiyonel özellikler arasında; kameralar, muhabere donanımı, otomatik yangın söndürme sistemi, merkezi yağlama, karbon filtreler ve uzaktan kontrol başta olmak üzere bir dizi kabiliyet yer alıyor.

8/9 tonluk 4×4 şasi

Çok Amaçlı Tekerlekli Şasi Platformu

Firmanın fuarda ilk kez sergilediği bir diğer ürün olan yeni 8/9 tonluk çok amaçlı 4×4 şasi, üzerine eklenen değişik zırhlı ya da zırhsız kapsüller ile farklı özelliklere sahip araçlara dönüşebilecek bir platform. Bu ürün, 250 beygir gücünde motoru, 6 ileri vitesli otomatik şanzımanı, saatte 120 km’lik azami hızı ve yüzde 60 eğim tırmanma kabiliyetini, askeri standartlarla uyumlu bir şekilde bir araya getiriyor. Şasi ayrıca, yüksek yaklaşma ve uzaklaşma açıları ve 800 mm’ye kadar derin sulardan geçme kabiliyetiyle öne çıkıyor.

Önümüzdeki Dönemin Önde Gelen Oyuncusu Olmayı Hedefliyor

14 tonluk 4×4 şasi

Çukurova Savunma Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Darıcı, IDEF 2021 katılımlarıyla ilgili şunları söyledi: “Çukurova Savunma, faaliyet alanlarında, önümüzdeki dönemin önde gelen oyuncusu olmayı hedefliyor. IDEF 2021, bu hedefe yönelik attığımız adımlardan biri oldu. Fuarda ilk defa sergilediğimiz çözümlerimiz, alanlarının öncü ürünleri arasında yer alıyor. Hızlı Zırhlı Kazıcı-Yükleyici BHL-z ve 8/9 Tonluk 4×4 Çok Amaçlı Hafif Zırhlı Personel Taşıyıcıları için Tekerlekli Şasi Platformu gibi ürünlerimizin, hem Türkiye’de hem de dünya genelinde birçok kullanıcının tercihi olmasını bekliyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.