Ana Sayfa Haberler Angola’ya İHA, SİHA ve Zırhlı Araç İhracatı Gündemde

Angola’ya İHA, SİHA ve Zırhlı Araç İhracatı Gündemde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Angola Cumhurbaşkanı Joao Manuel Gonçalves Lourenço ile düzenlediği ortak basın toplantısında, iki ülke arasında savunma ve havacılık sanayisi alanındaki potansiyel projeler hakkında bilgi verdi.

Angola’ya gerçekleştirdiği ziyareti kapsamında, 18 Ekim’de düzenlenen ortak basın toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu ülkeye İHA, SİHA ve zırhlı araçların satışının gündemde olduğuna değindi: “Tabii savunma sanayisi noktasında 3 ay önce Türkiye’ye yaptıkları ziyarette de bizlere özellikle İHA ve SİHA’larla alakalı talepleri olmuştu. Bu konuları görüşelim, derinleştirelim demiştik. Daha sonra yine aynı şekilde, zırhlı taşıyıcılarla ilgili olarak bugün de yine bazı görüşmeler yaptık. Tabii bu konuda Türkiye’nin malum son 19 yılda özellikle savunma sanayisinde attığı adımlar gerçekten kendilerinin de dikkatini çekiyor… Biz bu konularda biliyorsunuz tutucu değiliz. Her türlü desteği de vermeye hazır olduğumuzu da söyledik. Savunma Bakanlarımız, birbirleri ile görüşmeleri yapacaklar, ona göre de adımları atacağız.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.